Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Co wolno w żółtej strefie?

Od soboty dodatkowe obostrzenia będą obowiązywały w powiecie kieleckim. Został on ogłoszony żółtą strefą, w związku ze wzrostem zachorowań na koroanwirusa. W ciągu ostatnich czterech dni odnotowano tam 56 nowych przypadków COVID-19.

Autor: Michał Kita

18.09.2020 14:23

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz przypomina, że wprowadzenie żółtej strefy oznacza, że należy zakrywać usta i nos w przestrzeniach zamkniętych.

- Musimy pamiętać o dyscyplinie i noszeniu maseczek w biurach, sklepach, komunikacji publicznej. Ograniczenia w żółtej strefie dotyczą także m.in. kin, które mogą być wypełnione w 25 proc. Ograniczona jest także pojemność trybun podczas zawodów sportowych - podkreśla wojewoda.

Jak mówi Tomasz Pleban, wicestarosta kielecki, obostrzenia dotyczą wszystkich 19 gmin w powiecie.

- Najwięcej zakażeń odnotowano w gminie Łopuszno, gdzie jest ponad 40 zachorowań na COVID-19. Ognisko zakażenia wystąpiło tam w jednej ze szkół. Nieco zwiększoną liczbę zakażeń odnotowano także w gminie Zagnańsk i Strawczyn, tam liczba przypadków waha się od 5 do 10 - wyjaśnia.

Tomasz Pleban, apeluje do mieszkańców powiatu o stosowanie się do wytycznych ministerstwa zdrowia, także przy organizacji imprez i spotkań rodzinnych.

Mimo wprowadzenia żółtej strefy, odbędzie się m.in. zaplanowany na najbliższą niedzielę Jarmark Agroturystyczny - Smaki Jesieni w Parku Etnograficznym w Tokarni. Wydarzenie zostanie zorganizowane z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Obostrzenia związane z zakwalifikowaniem powiatu kieleckiego do żółtej strefy dotyczą także spotkań rodzinnych, np. wesel w których maksymalnie uczestniczyć może 100 osób, z wyjątkiem obsługi. Żółta strefa obowiązuje w powiecie kieleckim, ale nie w samych Kielcach.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Powiat Kielecki RK Kielce koronawirus
other news

Podobne wiadomości

Powiat kielecki w żółtej strefie

Powiat kielecki w żółtej strefie