Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Co dalej z Kamilem Suchańskim? Emocjonujące wystąpienie przewodniczącego na sesji

- Bez względu na wynik głosowania, będę stał zawsze po stronie kielczan - stwierdził Kamil Suchański, przewodniczący kieleckiej rady miasta, podczas nadzwyczajnego posiedzenia gremium. Radni decydują dziś na wniosek Prawa i Sprawiedliwości o tym, czy odwołać przewodniczącego z funkcji.

Autor: Michał Kita

08.06.2021 18:58

image 08.06.2021. Kielce. Sesja rady miasta. Na zdjęciu Kamil Suchański - przewodniczący Rady Miasta Kielce Fot. Michał Kita / Radio Kielce
Komentarze

Kamil Suchański stwierdził, że zajmowanie się na nadzwyczajnej sesji rady miasta jego osobą nie jest na miejscu wobec faktycznych problemów, z jakimi borykają się Kielce.

- Łączny dług Kielc wobec rynków finansowych przekroczy w tym roku ponad miliard złotych, wobec rocznego budżetu miasta, który wynosi 1,5 mld złotych. Może pojawić się problem braku pieniędzy na wkład własny do inwestycji z nowego budżetu Unii. Miasto nie realizuje swoich podstawowych usług wobec mieszkańców, czego przykładem są między innymi zarośnięte skrzyżowania oraz fatalna nawierzchnia dróg i chodników - dodał.

Kamil Suchański stwierdził, że miasto przeznacza znikomą kwotę na uzbrajanie terenów inwestycyjnych i między innymi to powinno być przedmiotem nadzwyczajnych posiedzeń radnych, a nie zmiany personalne w prezydium.

- Rozumiem, że w czasie kryzysu kozioł ofiarny jest na wagę złota. Wskazując na niego odsuwa się od siebie odpowiedzialność, a do tego zmierza wniosek klubu PiS wspierany przez ekipę Bogdana Wenty. Odbieram to jako odwet za mówienie prawdy o działaniach kierownictwa ratusza, a także strategii województwa - zaznaczył.

Przewodniczący stwierdził, że Kielce stały się przedmiotem politycznych rozgrywek, a także prawdopodobnej koalicji prezydenta Bogdana Wenty z Prawem i Sprawiedliwością.

Wtorkowym obradom towarzyszą ogromne emocje. Wszystko za sprawą wniosku, który złożył przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Karyś o zmianę porządku obrad i wykreślenie dwóch punktów dotyczących podjęcia uchwały potwierdzającej wynik głosowania tajnego.

Natomiast radna Katarzyna Suchańska przewodnicząca klubu radnych Bezpartyjni i Niezależni stwierdziła, że w przypadku powodzenia próby odwołania przewodniczącego, klub nie poprze żadnych nowych kandydatur na to stanowisko.

Aby odwołanie przewodniczącego było skuteczne "za" musi zagłosować bezwzględna większość osób uczestniczących w głosowaniu. Gdyby uczestniczyło w nim 25 osób wniosek musi poprzeć przynajmniej 13 radnych.

Radni podczas nadzwyczajnej sesji wybrali także członków komisji skrutacyjnej, która przeprowadzi tajne głosowanie w sprawie odwołania przewodniczącego Kamila Suchańskiego.

W jej skład weszły radne: Anna Kibortt z klubu Projekt Wspólne Kielce, Katarzyna Zapała z Koalicji Obywatelskiej oraz Monika Słoniewska z Prawa i Sprawiedliwości.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Rada Miasta Bogdan Wenta sesja Kamil Suchański RK Kielce Jarosław Karyś Katarzyna Zapała Katarzyna Suchańska Anna Kibortt Monika Słoniewska
other news

Podobne wiadomości

Radni zdecydowali. Kamil Suchański odwołany [OGLĄDAJ]

Radni zdecydowali. Kamil Suchański odwołany [OGLĄDAJ]

Wszystko wskazuje na to, że los Kamila Suchańskiego jest przesądzony [GŁOSUJ]

Wszystko wskazuje na to, że los Kamila Suchańskiego jest przesądzony [GŁOSUJ]

Czy Suchański straci stanowisko? Jak zagłosują radni?

Czy Suchański straci stanowisko? Jak zagłosują radni?

Kamil Suchański do odwołania? Chcą tego radni PiS

Kamil Suchański do odwołania? Chcą tego radni PiS