Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Co dalej z dworcem w Sandomierzu? Przejmie go miasto?

Gmina chce przejąć administrowanie dworcem autobusowym w Sandomierzu. Z końcem października, z prowadzenia dworca rezygnuje prywatna firma. Jej przedstawiciele tłumaczą, że biznes jest dla niej nieopłacalny, bo z dworca korzysta za mało przewoźników.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

15.10.2020 15:50

image 15.10.2020. Sandomierz. Dworzec autobusowy Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Za zatrzymanie autobusu w tym miejscu płacą jednorazowo 3,4 zł, dlatego chętniej wybierają przystanek przy Bramie Opatowskiej, gdzie ta stawka wynosi 5 gr i wynika z ustawy.

Miasto chcąc ratować sytuację, zorganizowało spotkanie z przewoźnikami. Firma prowadząca dworzec zaproponowała wówczas obniżenie stawki do 1,23 zł, ale na spotkanie przyszedł tylko jeden przewoźnik.

Burmistrz Marcin Marzec podjął więc rozmowy na temat przyszłości obiektu. Jego zdaniem, nie można dopuścić do tego, aby nie było dworca autobusowego w Sandomierzu, ponieważ potrzebują go zarówno mieszkańcy, jak i turyści. Burmistrz jest przekonany, że przynajmniej na okres przejściowy, gdy firma zrezygnuje z administrowania węzłem komunikacyjnym, miasto powinno przejąć jego prowadzenie i szukać dalszych rozwiązań.

Tę opinię podziela Wojciech Czerwiec, przewodniczący rady miasta, który stwierdził, że na pewno jest wiele pytań dotyczących zasadności zarządzania dworcem przez gminę oraz kosztów tej działalności, ale to wszystko wymaga analizy i dyskusji w gronie radnych. Decyzję o przejęciu i  ewentualnym prowadzeniu dworca podejmować będzie rada miasta. Przewodniczący dodał, że na pewno tą sprawą trzeba się zająć jak najszybciej.

Dworzec autobusowy w Sandomierzu powstał w 2017 roku. Składa się z budynku handlowego, stanowisk dla autobusów i toalety dla podróżnych.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Dworzec PKS RK Sandomierz Marcin Marzec Wojciech Czerwiec
other news

Podobne wiadomości

Sandomierski dworzec był celem niemieckiego nalotu. Pamięć o ofiarach trwa

Sandomierski dworzec był celem niemieckiego nalotu. Pamięć o ofiarach trwa

Otwarto nowy dworzec w Sandomierzu [ZDJĘCIA]

Otwarto nowy dworzec w Sandomierzu [ZDJĘCIA]

Sandomierz wreszcie będzie mieć dworzec z prawdziwego zdarzenia

Sandomierz wreszcie będzie mieć dworzec z prawdziwego zdarzenia

Sandomierz: Samorząd przejmie dworzec autobusowy?

Sandomierz: Samorząd przejmie dworzec autobusowy?