Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Brakuje krwi. Centrum krwiodawstwa poszukuje dawców

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach apeluje do dawców, zwłaszcza z grupami krwi B Rh ujemną i 0 Rh ujemną o zgłaszanie się do placówki lub do jej filii w województwie świętokrzyskim.

Autor: Iwona Murawska

24.06.2020 12:32

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. Ewa Pociejowska - Gawęda / Radio Kielce

Zdzisława Sitarz-Żelazna, zastępca dyrektora centrum informuje, że w związku ze wznowieniem przez szpitale operacji planowych, by zaspokoić potrzeby świętokrzyskich pacjentów codziennie krew powinno oddawać około 150 osób, natomiast obecnie liczba ta nie przekracza 100 krwiodawców.

- Stan zapasów krwi nie jest wysoki, dlatego zachęcamy do honorowego oddawania krwi. Zapraszamy dawców każdej grupy, choć najbardziej potrzebne są grupy krwi ujemne - mówi Zdzisława Sitarz-Żelazna.

Jak podkreśla, mimo obecnej sytuacji epidemicznej oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne.

- Stosujemy wszystkie procedury, które są zalecane przez Ministerstwo Zdrowia, jak i przez Główny Inspektorat Sanitarny.  Pracujemy w maseczkach, rękawiczkach, a dawca przed oddaniem krwi przechodzi dodatkowy wywiad epidemiczny, dodała Zdzisława Sitarz-Żelazna.

Krew można oddawać w dni powszednie w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Jagiellońskiej 66 w Kielcach oraz w oddziałach terenowych placówki, tj. w Ostrowcu Św., Końskich, Skarżysku-Kamiennej i Sandomierzu.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Skarżysko-Kamienna krew RK Ostrowiec Św. RK Sandomierz Ministerstwo Zdrowia RK Kielce Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Główny Inspektorat Sanitarny RK Końskie Zdzisława Sitarz–Żelazna
other news

Podobne wiadomości

Potrzebna krew. Dziś można ją oddać w Kielcach

Potrzebna krew. Dziś można ją oddać w Kielcach

Będzie można oddać krew w Ostrowcu

Będzie można oddać krew w Ostrowcu

Krwiodawcy z Włoszczowy mogli dziś oddać krew

Krwiodawcy z Włoszczowy mogli dziś oddać krew

Żołnierze z Bukówki honorowo oddają krew

Żołnierze z Bukówki honorowo oddają krew