Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Bogdan Wenta wylicza swoje sukcesy przed możliwym referendum?

O planach inwestycyjnych na najbliższą przyszłość, a także podsumowaniu tych zrealizowanych, jak między innymi remont dworca autobusowego, mówił prezydent Kielc Bogdan Wenta podczas piątkowego spotkania z dziennikarzami.

Autor: Michał Kita

11.09.2020 16:58

image 11.09.2020. Kielce. Konferencja Bogdana Wenty Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Prezydent chwalił się także swoimi osiągnięciami w zakresie realizacji wschodniej obwodnicy Kielc, czy budowy kampusu laboratoryjnego GUM w Kielcach.

Jak zaznaczył, było to możliwe dzięki współpracy z marszałkiem województwa świętokrzyskiego Andrzejem Bętkowskim.

- Miasto na ten cel przekazało 14 ha gruntów, których wartość oszacowano na 37 mln zł. W tym miesiącu podpiszemy w tej sprawie umowę z prezesem GUM i rektorem Politechniki Świętokrzyskiej, a główny inwestor zakończy proces przyjmowania ofert na wykonanie całego kompleksu - dodaje.

Bogdan Wenta stwierdził, że często jest atakowany za brak wizji rozwoju Kielc. Jego zdaniem, wszystkie dotychczasowe wizje nie były dostatecznie realizowane, dlatego obecnie należy się skupić na poprawie jakości życia mieszkańców.

- Skala potrzeb w tym zakresie jest olbrzymia. Same inwestycje zgłoszone przez mieszkańców w ramach programu „Peryferia” oszacowane zostały na 385 mln zł. Ponadto kilkaset milionów potrzebnych jest już teraz na remonty budynków szkół, do tego dochodzi ogrom potrzeb dotyczących infrastruktury drogowej - dodaje.

Bogdan Wenta stwierdził, że mimo pandemii traktuje program „Peryferia” priorytetowo, dlatego w przyszłorocznym budżecie zostanie wygospodarowane około 5 mln zł na remonty dróg położonych na obrzeżach miasta. Mają zostać wyremontowane m.in. ulice Prosta, Naruszewicza, czy Wydryńska.

Prezydent Kielc odniósł się także możliwego zorganizowania referendum w sprawie jego głosowania, o czym radni mają zadecydować podczas przyszłotygodniowej sesji. Jak stwierdził, to mieszkańcy powinni zdecydować w głosowaniu, kto powinien zostać odwołany, prezydent czy rada miasta.

11.09.2020. Kielce. Konferencja Bogdana WentyFot. Michał Kita / Radio Kielce

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Andrzej Bętkowski Referendum Bogdan Wenta Prosta Politechnika Świętokrzyska RK Kielce Główny Urząd Miar Naruszewicza program „Peryferia” Obwodnica Morawicy Wydryńska
other news

Podobne wiadomości

Prezydent Wenta chce referendum i żali się na radnych [OŚWIADCZENIE]

Prezydent Wenta chce referendum i żali się na radnych [OŚWIADCZENIE]

Prezydent Wenta zlekceważył jedną z najważniejszych rocznic w dziejach Polski?

Prezydent Wenta zlekceważył jedną z najważniejszych rocznic w dziejach Polski?

Wenta spotkał się z Bońkiem. Hundsdörferowie stawiają warunki

Wenta spotkał się z Bońkiem. Hundsdörferowie stawiają warunki

W co gra prezydent Wenta?

W co gra prezydent Wenta?