Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Bitwa o wóz. Kto podejmie wyzwanie?

W akcję Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Bitwa o wozy” zaangażowała się gmina Bałtów. Jak mówi wójt Hubert Żądło jest duża szansa, aby stać się najlepszą pod względem frekwencji gminą w województwie.

24.06.2020 09:04

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

- W ostatnich wyborach samorządowych w 2018 roku mieliśmy najlepszą frekwencję nie tylko w województwie, ale w całej Polsce. W drugiej turze do urn poszło ponad 79 proc. mieszkańców - podkreśla.

Hubert Żądło dodaje, że samochód gaśniczy najbardziej przydałby się OSP Bałtów, bo jest najbardziej mobilna w gminie. Gdyby gmina zwyciężyła, obecnie używany sprzęt trafiłby do innej  jednostki.

Druhowie i władze gminy Bałtów akcję promują hasłem „Jeżeli chcesz się czuć ze strażakami bezpiecznie, 28. idź na wybory koniecznie”.

Akcja MSWiA „Bitwa o wozy” zakłada, że ta gmina do 20 tys. osób, która w danym województwie będzie miała największą frekwencję podczas wyborów prezydenckich dostanie nowy wóz strażacki.

Świętokrzyscy samorządowcy i parlamentarzyści zachęcają do udziału w niedzielnych wyborach prezydenckich i mobilizują mieszkańców do walki o wozy strażackie.

– Za wypełnienie obywatelskiego obowiązku możemy otrzymać za darmo sprzęt warty 800 tys. zł – namawia Mirosław Gębski, starosta kielecki.

Mieszkańców mobilizuje też Zbigniew Piątek, wójt gminy Piekoszów. - Jeśli to właśnie gminie Piekoszów przypadnie zwycięstwo, to zaoszczędzimy znaczne pieniądze, ponieważ planujemy zakup wozu strażackiego dla naszych strażaków ochotników. Pieniądze moglibyśmy wykorzystać na inne inwestycje w gminie – mówi.

Akcję popierają także inni włodarze gmin. Do "Bitwy o wozy" dołącza np. gmina Skalbmierz. Jak informuje Kamil Włosowicz, zastępca burmistrza, mieszkańcy bardzo pozytywnie odbierają akcję.

- Myślę, że marzeniem każdego samorządu w województwie świętokrzyskim jest, by do konkretnej gminy trafił taki wóz, który jest przydatny i potrzebny dla bezpieczeństwa mieszkańców. Potrzeby jednostek OSP są bardzo duże – zaznacza.

Przed pięcioma laty, w pierwszej turze wyborów prezydenckich najwyższą frekwencję odnotowano w gminie Zagnańsk. Do urn poszło tam wówczas 55 proc. uprawnionych. Na drugim miejscu była gmina Sitkówka Nowiny, z frekwencją na poziomie 54,8 proc. Podium zamknęła Miedziana Góra, gdzie do urn poszło 54 proc. wyborców.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Piekoszów Sitkówka-Nowiny Bałtów Zagnańsk Miedziana Góra Zbigniew Piątek Skalbmierz Mirosław Gębski RK Ostrowiec Św. RK Kazimierza Wielka RK Kielce wóz strażacki starosta kielecki Hubert Żądło Kamil Włosowicz
other news

Podobne wiadomości

Gminy walczą o frekwencję w wyborach. Stawką wóz strażacki

Gminy walczą o frekwencję w wyborach. Stawką wóz strażacki

Ministerstwo rozda wozy strażackie za frekwencję w wyborach

Ministerstwo rozda wozy strażackie za frekwencję w wyborach