Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Bieg Tropem Wilczym w Ostrowcu Świętokrzyskim coraz bliżej

Pandemia nie przeszkodziła w organizacji Biegu Tropem Wilczym w Ostrowcu Świętokrzyskim, a jedynie przesunięto termin z 1 marca na 15 sierpnia. W dniu Święta Wojska Polskiego będzie można na sportowo oddać cześć wszystkim żołnierzom wyklętym.

Autor: Emilia Sitarska

02.08.2021 17:43

image 02.08.2021. Ostrowiec Świętokrzyski. Konferencja nt. organizacji Biegu Tropem Wilczym. Na zdjęciu (od lewej): Jarosław Rusiecki - senator PiS, płk Jarosław Molisak - szef WSW w Kielcach, Dariusz Kaszuba - JS Strzelec i Adam Podsiadło - nadleśniczy Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce
Komentarze

Jak informuje senator Jarosław Rusiecki, inicjator przedsięwzięcia, będą trzy konkurencje: bieg honorowy na 1963 metry, bieg na 10 kilometrów i marsz nordic walking na dystansie pięciu kilometrów. Wydarzenie będzie miało miejsce na terenie leśnictwa Zwierzyniec.

- Rozpoczniemy o godzinie 12.00 hymnem państwowym, następnie odbędą się bieg honorowy, a potem bieg na 10 km i marsz na 5 km, aby o godzinie 14.00 zakończyć dekoracją uczestników - informuje parlamentarzysta.

Najdłuższy bieg będzie opomiarowany, a najlepsi zawodnicy otrzymają nagrody: po 500 zł dla kobiety i mężczyzny, ufundowane przez ostrowieckich parlamentarzystów. Są też dwa pakiety na tygodniowy pobyt w buskim uzdrowisku. Te nagrody zostaną rozlosowane spośród wszystkich zarejestrowanych uczestników.

Jak mówi Dariusz Kaszuba z Jednostki Strzeleckiej „Strzelec”, w porozumieniu z urzędem marszałkowskim udało się zakupić 500 pakietów startowych. Składają się na nie medale, ale też koszulki z podobizną patrona.

- Na wszystkich koszulkach biegowych w tym roku widnieje podobizna Danuty Siedzikówny ps. Inka, czyli sanitariuszki i łączniczki oddziału podziemia antykomunistycznego, która została zamordowana po wyroku komunistycznego sądu, nie mając jeszcze 18 lat - przypomina Dariusz Kaszuba.

Do 13 sierpnia koszt rejestracji wynosi 30 zł, a w dniu zawodów będzie to 40 zł. Zapisów można dokonywać poprzez stronę internetową ostrowieckiego „Strzelca”.

W organizację tegorocznego Biegu Tropem Wilczym zaangażowali się: Wojewódzki Sztab Wojskowy w Kielcach, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Sandomierzu, 10. Świętokrzyska Brygada OT, Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach, 3. Batalion Radiotechniczny w Sandomierzu, Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski, Jednostka Strzelecka „Strzelec”, Państwowa Straż Pożarna, Szkoła Mistrzostwa Sportowego oraz Niepubliczne Technikum im. Tadeusza Kościuszki w Ostrowcu Świętokrzyskim.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

biegi Jarosław Rusiecki RK Ostrowiec Św. Bieg Tropem Wilczym Dariusz Kaszuba Zwierzyniec
other news

Podobne wiadomości

Zbliża się Bieg Tropem Wilczym

Zbliża się Bieg Tropem Wilczym