Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Bezpłatne badania dla mieszkanek Kluczewska i Włoszczowy

Mieszkanki kolejnych świętokrzyskich miejscowości będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych i cytologicznych. Tym razem mobilna klinika Świętokrzyskiego Centrum Onkologii odwiedzi Kluczewsko i Włoszczowę.

Autor: Iwona Murawska

12.09.2021 20:49

image   Fot. / ŚCO
Komentarze

W Kluczewsku stacjonować będzie w poniedziałek i wtorek (13 i 14 września) na parkingu przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej. Natomiast  od 15 do 17 (środa – piątek) oraz 20 września (poniedziałek) mobilna pracownia ŚCO zaparkuje na parkingu przy basenie na ulicy Wiśniowej we Włoszczowie.

Izabela Opalińska, rzecznik Świętokrzyskiego Centrum Onkologii zapewnia, że badania są bezpieczne i wykonywane w rygorze sanitarnym.

- Pracujemy w środkach ochrony indywidualnej, a nasi pracownicy są zaszczepieni. Po każdej pacjentce dezynfekowany jest fotel ginekologiczny, badania pobierane są oczywiście jednorazowymi zestawami. Nie ma ryzyka transmisji jakichkolwiek patogenów. Zapraszamy na bezpieczne, bezpłatne i nieinwazyjne badanie - dodała Izabela Opalińska.

Na badania, które są wykonywane od 10.00 do 16.00 należy zabrać ze sobą dokument tożsamości z numerem PESEL. Konieczna jest jednak wcześniejsza rejestracja pod numerem 661 911 300. Ze względu na bezpieczeństwo epidemiologiczne panie wchodzące do cytomammobusa powinny zasłaniać usta i nos maseczką, a przed wejściem obowiązuje dezynfekcja rąk i pomiar temperatury.

 

icon-tag

Tagi do tego wpisu

ŚCO Włoszczowa RK Jędrzejów Kluczewsko
other news

Podobne wiadomości

Cytomammobus wciąż w trasie

Cytomammobus wciąż w trasie

Cytomammobus czeka na pacjentki

Cytomammobus czeka na pacjentki

Cytomammobus odwiedzi następne gminy w regionie świętokrzyskim

Cytomammobus odwiedzi następne gminy w regionie świętokrzyskim

Cytomammobus ŚCO cały czas w trasie

Cytomammobus ŚCO cały czas w trasie