Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Będzie można poczuć się jak prawdziwy żołnierz

Na bulwarze nadwiślańskim w Sandomierzu można będzie dziś dowiedzieć się wszystkiego o tym, co należy zrobić, aby wstąpić do polskiej armii.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

09.08.2020 08:12

image 08.08.2020. Sandomierz. Akcja „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

W mobilnym punkcie rekrutacyjnym będą przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień, 3. Sandomierskiego Batalionu Radiotechnicznego oraz 102. batalionu lekkiej piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej.

Można będzie porozmawiać nt. służby w wojsku, a także zapoznać się z wyposażeniem  żołnierza. Na stoisku zaprezentowana zostanie m.in. kamizelka kuloodporna, hełmy, żołnierski plecak, karabin do ćwiczeń, a także quad służący Wojskom Obrony Terytorialnej do rozpoznania. Wszystko można przymierzyć i poczuć się jak prawdziwy żołnierz.

Akcja pn.”Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” trwa od 3 sierpnia. Oprócz Sandomierza  prowadzona była także w Staszowie, Ostrowcu, Opatowie i Połańcu. Jest częścią ogólnopolskiej kampanii. Jak powiedział mjr Zbigniew Turczyniak, szef wydziału rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sandomierzu, zainteresowanie wstąpieniem do wojska jest duże wśród młodych ludzi. Przyciągają ich m.in. zarobki. Szeregowy w Wojsku Polskim otrzymuje  4,1 tys. zł brutto. W miarę  wyższej hierarchii uposażenie rośnie.

Akcja rekrutacyjna potrwa od godziny 10.00 do 17.00.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Wojsko Polskie WKU RK Sandomierz 3. Batalion Radiotechniczny kampania „Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej” 102. batalion lekkiej piechoty 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej
other news

Podobne wiadomości

Jak zostać żołnierzem? Możliwości jest wiele

Jak zostać żołnierzem? Możliwości jest wiele

Dzieci zachwycone wojskiem. Może to przyszli żołnierze?

Dzieci zachwycone wojskiem. Może to przyszli żołnierze?

Ty też możesz zostać żołnierzem

Ty też możesz zostać żołnierzem

Znów można zostać żołnierzem. Na jeden dzień

Znów można zostać żołnierzem. Na jeden dzień