Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Będzie kolejny termin składania wniosków o dotacje dla przedsiębiorców

Na początku przyszłego tygodnia urząd marszałkowski poda kolejny termin składania wniosków o dotacje dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które ucierpiały z powodu pandemii koronawirusa - dowiedzieliśmy się w urzędzie.

Autor: Robert Szumielewicz

31.07.2020 13:35

image Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce
Komentarze

Wówczas podane zostaną zasady nowego naboru. Być może będą niewielkie zmiany zasad starania się o dotację, ale jakie na razie nie wiadomo. Urzędnicy będą chcieli też uniknąć sytuacji z wtorku, czyli problemów technicznych systemu przyjmującego dokumenty. W związku z awarią poprzedni nabór został anulowany.

Obciążenie systemu było wcześniej testowane i wytrzymywał on nawet 5 tys. kliknięć na sekundę. We worek tych kliknięć było znacznie więcej, bo 30 tys. na sekundę. Jak tłumaczy Renata Janik, pieniądze z tarczy antykryzysowej są rozdzielane na zasadzie kto pierwszy ten lepszy, więc duża grupa przedsiębiorców chcąc zwiększyć swoje szansę klikała potwierdzenie złożenia wniosku na kilku komputerach.

Do rozdysponowania jest 40 mln zł. Wysokość dotacji, którą dostanie firma wyniesie od 23 535,33 zł do 164 747,31 zł i zależna będzie od wielkości zatrudnienia na 1 lipca 2020 roku w przeliczeniu na pełne etaty.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego RK Kielce koronawirus
other news

Podobne wiadomości

Przeciążone serwery przyczyną wstrzymania naboru wniosków o dotacje

Przeciążone serwery przyczyną wstrzymania naboru wniosków o dotacje