Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Będzie bezpieczniej na kilkunastu przejściach dla pieszych

W województwie świętokrzyskim poprawi się bezpieczeństwo. W ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” zostanie zmodernizowanych 16 przejść dla pieszych. Prace będą wykonane w miejscowości Gadka w gminie Mirzec, w Pińczowie, w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz w Opatowie.

Autor: Monika Miller

15.09.2020 13:50

image 15.09.2020. Kielce. Podpisanie umów w ramach programu "Razem bezpieczniej" w Urzędzie Wojewódzkim. Na zdjęciu (od lewej): Małgorzata Jalowska - wicestarosta opatowski, Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski, Robert Sabat - wicedyrektor w wydziale bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego UW Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Dziś wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz podpisał porozumienia z przedstawicielami gmin i powiatów. W ramach projektów, na przejściach pojawią się m.in. czujniki ruchu, znaki drogowe z lampami LED oraz barierki zabezpieczające przed gwałtownym wtargnięciem na przejście.

Wojewoda podkreśla, że dzięki programowi zwiększa się bezpieczeństwo pieszych i podróżujących w województwie świętokrzyskim.

- Projekty, które zgłaszają gminy z roku na rok są coraz ciekawsze i coraz bardziej innowacyjne. Dla przykładu, montowane są elektroniczne systemy włączania świateł, które usprawniają ruch pojazdów i pieszych - zauważa.

Piotr Dasios, wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego informuje, że dzięki projektowi zostanie zmodernizowane przejście dla pieszych na ulicy Henryka Sienkiewicza, które mieści się w okolicy liceum. Na ten cel gmina pozyskała ponad 82 tys. zł.

- Było to miejsce, w którym dość często dochodziło do wypadków i innych niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Chcemy, aby było ono bezpieczniejsze, w związku z tym zamontujemy m.in. barierki zabezpieczające przed gwałtownym wejściem na pasy oraz dodatkowe oświetlenia - mówi.

Prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.

Z kolei w Pińczowie zostaną zmodernizowane m.in. trzy przejścia dla pieszych na ulicy Batalionów Chłopskich - mówi burmistrz Włodzimierz Badurak.

- Znajdują się obok poczty i apteki, więc są to newralgiczne punkty. To dla nas ważne zmiany, bo zbliża się jesień, czyli czas w którym będą trudne warunki na drogach - mówi.

Łączna kwota dofinansowania to ponad 280 tys. zł.

Galeria zdjęć Kielce. Podpisanie umów w ramach programu "Razem bezpieczniej" w Urzędzie Wojewódzkim (15.09.2020) [Zdjęcia: 11]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Pińczów przejście dla pieszych bezpieczeństwo Ostrowiec Świętokrzyski RK Ostrowiec Św. RK Starachowice RK Kazimierza Wielka wojewoda świętokrzyski RK Kielce program "Razem bezpieczniej" Włodzimierz Badurak Piotr Dasios Zbigniew Koniusz
other news

Podobne wiadomości

Wojewoda o ASF: budowa płotu w Świętokrzyskiem się nie sprawdzi

Wojewoda o ASF: budowa płotu w Świętokrzyskiem się nie sprawdzi

Wojewoda przygotował moc atrakcji dla najmłodszych

Wojewoda przygotował moc atrakcji dla najmłodszych

Rodzinny piknik „Wojewoda Dzieciom - Stacja Zabawa” odbędzie się dziś w Kielcach

Rodzinny piknik „Wojewoda Dzieciom - Stacja Zabawa” odbędzie się dziś w Kielcach

Świętokrzyskie pamięta o żołnierzach walczących w zgrupowaniach partyzanckich

Świętokrzyskie pamięta o żołnierzach walczących w zgrupowaniach partyzanckich