Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Będą dojazdy do pól za rządowe pieniądze

Ponad 2,5 mln złotych trafiło do 67 gmin w województwie świętokrzyskim na remont i budowę dróg dojazdowych do pól i gruntów rolnych. Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego powstanie ponad 27 km dróg.

Autor: Michał Kita

13.08.2020 15:52

image 13.08.2020. Kielce. Podpisanie umowy na budowę i remont dróg dojazdowych do pól. Na zdjęciu (od lewej): Jacek Lato - wójt gminy Nagłowice, Marek Jońca - członek zarządu województwa świętokrzyskiego, Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiego Fot. Michał Kita / Radio Kielce

13.08.2020. Kielce. Podpisanie umowy na budowę i remont dróg dojazdowych do pól. Na zdjęciu (od lewej): Marek Jońca - członek zarządu województwa świętokrzyskiego, Jacek Lato - wójt gminy Nagłowice, Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiegoFot. Michał Kita / Radio Kielce

Jak informuje marszałek Andrzej Bętkowski, wsparcie dla tego typu przedsięwzięć wynika z realizacji ustawy o ochronie gruntów rolnych.

- Z pewnością jest to duże ułatwienie dla gmin, ale także dla rolników, od których otrzymywaliśmy w tej sprawie wiele sygnałów. Gminy aplikowały o różne kwoty na remonty i budowę dróg dojazdowych, od kilkunastu tysięcy, do nawet 100 tys. złotych - przybliża marszałek.

W powiecie kieleckim, dofinansowanie w wysokości 32,5 tys. złotych otrzymała między innymi gmina Chęciny. Jak mówi burmistrz Robert Jaworski, wsparcie pozwoli na remont drogi dojazdowej do gruntów w Tokarni.

- To droga typowo polna, często wykorzystywana przez rolników. Dofinansowanie pozwoli na modernizację jej 800-metrowego odcinka. Pierwszy etap inwestycji rozpocznie się jeszcze w tym roku, natomiast zakończenie prac planowane jest na 2021 - dodaje.

Największym beneficjentem środków na budowę i remont dróg dojazdowych do pól okazał się powiat kielecki, w którym dofinansowanie na łączną kwotę 637,5 tys. złotych otrzymało 15 samorządów.

13.08.2020. Kielce. Podpisanie umowy na budowę i remont dróg dojazdowych do pólFot. Michał Kita / Radio Kielce

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Andrzej Bętkowski Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego RK Kielce dofinansowanie
other news

Podobne wiadomości

Ułatwiony dojazd na kieleckie cmentarze. ZTM uruchamia dodatkowe linie

Ułatwiony dojazd na kieleckie cmentarze. ZTM uruchamia dodatkowe linie

Mała, ale ważna droga do remontu. Polepszy dojazd na Śląsk

Mała, ale ważna droga do remontu. Polepszy dojazd na Śląsk

Rozpoczęła się długo wyczekiwana inwestycja. Usprawni dojazd do KPT

Rozpoczęła się długo wyczekiwana inwestycja. Usprawni dojazd do KPT

Dojazd do starachowickiego szpitala utrudniony

Dojazd do starachowickiego szpitala utrudniony