Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Baseny ponownie otwarte dla amatorów kąpieli

Pierwsi entuzjaści wodnych sportów skorzystali z miejskich pływalni, które przez ostatnie tygodnie były zamknięte z powodu epidemii koronawirusa. Od rana sukcesywnie pojawiają się na nich kielczanie.

Autor: Izabela Mortas

08.06.2020 12:38

image 08.06.2020. Kielce. Pływalnie miejskie ponownie otwarte. Basen Orka Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Do południa z pływalni „Orka” przy ulicy Kujawskiej w Kielcach skorzystało około 30 osób.  

- Wszyscy się cieszą, że baseny zostały otwarte, nie tylko ci, którzy przychodzą tu w celach sportowych lub rekreacyjnych, lecz także my, ratownicy - mówił ratownik Jarosław Telka. Dodał, że wprowadzone obostrzenia nie powodują dyskomfortu, bo naraz nie korzystają z nich tłumy ludzi. Teraz w dużym basenie może jednocześnie pływać maksymalnie 20 osób, a w małym 10 osób. Ratownik dodaje, że wszyscy są zdyscyplinowani i stosują się do wprowadzonych ograniczeń.

Przemysław Chmiel, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach przypomina, że od dziś dostępne są trzy miejskie pływalnie: „Orka”, „Delfin” i „Jurajska”.

- Nie wpuszczamy klientów o dowolnych godzinach, lecz zapraszamy na wcześniej ustalone, konkretne terminy, by rozdzielić grupy i dokonać dezynfekcji. Prosimy także wszystkich, by zachowali między sobą 2-metrowy odstęp - mówi dyrektor.

Każdy z klientów przy wejściu ma mierzoną temperaturę, a do czasu wejścia do basenu jest zobowiązany do noszenia maseczki. Z użytku wyłączone są sauny. Od 15 czerwca czynny będzie także basen „Foka”.

Galeria zdjęć Kielce. Pływalnie miejskie ponownie otwarte (08.06.2020) [Zdjęcia: 11]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

basen MOSiR RK Kielce Przemysław Chmiel pływalnia „Orka”
other news

Podobne wiadomości

Czwarty etap łagodzenia restrykcji. Co zmieni się od jutra?

Czwarty etap łagodzenia restrykcji. Co zmieni się od jutra?