Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Baseny otwarte dla amatorów kąpieli

W regionie otwierają się kolejne baseny. Popływać można w Ożarowie, w pływalni Neptun. W tym tygodniu sezon rozpoczną także otwarte baseny na Rawszczyźnie w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Autor: Emilia Sitarska

16.06.2020 08:40

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Jak mówi zastępca burmistrza Ożarowa Paweł Rędziak, pływalnia to ostatnia gminna jednostka, która czekała na otwarcie. Najbardziej problematyczne są szatnie i tam trzeba szczególnie przestrzegać zasad higieny. Co dwie godziny przemywane będą szatnie i łazienki, a także klamki i wszelkiego rodzaju uchwyty.

W szatniach zaplanowano ruch jednokierunkowy. Na ożarowskim basenie jest 6 torów, a także brodzik. Jednocześnie na jednym torze może pływać do 6 osób. Przed wejściem do obiektu należy zdezynfekować ręce.

Z kolei od środy korzystać będzie można z otwartych basenów na Rawszczyźnie w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak informuje prezydent Jarosław Górczyński, czerwcowe otwarcie jest na próbę. Badana będzie frekwencja oraz dalsze wytyczne sanepidu i Ministerstwa Zdrowia. W tym roku basen będzie otwarty na dwie tury: między 10.00 a 14.30 oraz między 15.30 a 20.00. Godzina przerwy ma służyć odpowiedniej dezynfekcji i uporządkowaniu terenu basenu.

Na terenie otwartych basenów wytyczonych zostanie 20 stanowisk do dezynfekcji, pojawią się tablice informacyjne, w jaki sposób korzystać z tego miejsca. Ponadto wymalowane zostaną linie przy kasie, pomagające zachować bezpieczny dystans. W tym roku nie zmienią się ceny. Za bilet ulgowy zapłacić trzeba będzie 10 złotych, a za normalny 12 złotych.

Do końca wakacji pozostanie zamknięta kryta pływalnia Rawszczyzna. Jej ponowne otwarcie planowane jest pod koniec wakacji.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

pływanie Rawszczyzna RK Ostrowiec Św.
other news

Podobne wiadomości

Baseny ponownie otwarte dla amatorów kąpieli

Baseny ponownie otwarte dla amatorów kąpieli

W Kazimierzy Wielkiej powstaną baseny siarkowe

W Kazimierzy Wielkiej powstaną baseny siarkowe

Baseny, muzeum i odnowiony Rynek w Opatowie - na to potrzebne są pieniądze

Baseny, muzeum i odnowiony Rynek w Opatowie - na to potrzebne są pieniądze

Letnie baseny w Sandomierzu nieczynne

Letnie baseny w Sandomierzu nieczynne