Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Bach i Chopin zabrzmią w szkole muzycznej i na antenie Radia Kielce

Kompozycje Jana Sebastiana Bacha i Fryderyka Chopina zabrzmią podczas koncertu, który w niedzielę, 25 kwietnia, odbędzie się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych imienia Ludomira Różyckiego w Kielcach. Retransmisję wydarzenia zaplanowaliśmy na antenie Radia Kielce oraz na naszej stronie internetowej.

Autor: Dorota Klusek

23.04.2021 12:55

image Na zdjęciu: Artur Jaroń, dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce
Komentarze

Tytuł koncertu brzmi „Przed wielkim Konkursem Chopinowskim z orkiestrą kameralną Filharmonii Narodowej”.

Artur Jaroń, dyrektor kieleckiej szkoły muzycznej informuje, że wystąpi sześcioro młodych artystów, którym będzie towarzyszył znakomity skład.

- W tym roku, po raz pierwszy, zawita do nas orkiestra kameralna Filharmonii Narodowej, która będzie towarzyszyć młodym solistom w koncertach Bacha. A ci dojrzalsi, wśród których są osoby przygotowujące się do Konkursu Chopinowskiego, zagrają dwa koncerty Fryderyka Chopina - zaznacza.

Artur Jaroń zapewnia, że będzie to ciekawe wydarzenie.

- Usłyszymy muzyków już dojrzałych, choć wiekiem jeszcze bardzo młodych. Życie pokazuje, że artyści, którzy przewinęli się przez naszą scenę w Szkole Muzycznej, później stawiają kroki na wielkich scenach i osiągają sukcesy - dodaje.

Wydarzenie rozpocznie Michalina Rzeszutek z Wrocławia, która wykona koncert fortepianowy G-Moll Jana Sebastiana Bacha. Następnie zabrzmi II koncert fortepianowy F-Moll Op. 21 (I,II.III) Fryderyka Chopina. Wykonają go Wiktoria Browarek z Gdańska i Michal Kulbacki z Wrocławia. Po nich na scenie pojawi się Wojciech Kępa z Bydgoszczy, który wykona najbardziej dojrzały koncert Bacha, na fortepian i orkiestrę - koncert fortepianowy D-Moll (I).

Spotkanie zakończą Mikołaj Plak z Warszawy i Eryk Parchański z Kielc, który przygotowuje się do eliminacji do międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego. Wykonają I koncert fortepianowy E- Moll Op.11  (I.II.III) Fryderyka Chopina.

Artur Jaroń przypomina, że zaplanowany na 15 kwietnia koncert jest cyklicznym wydarzeniem.
- Jest realizowany corocznie w naszym mieście, przy współpracy Podkarpackiej Fundacji Rozwoju Kultury, która od wielu lat prowadzi festiwal i kursy mistrzowskie pod pięknym tytułem: „Bieszczady bez granic” - mówi dyrektor Artur Jaroń.

Ze względu na pandemię, w tym roku koncert odbędzie się bez udziału publiczności, ale będzie można go usłyszeć na antenie Radia Kielce i obejrzeć na naszej stronie internetowej.

Retransmisja rozpocznie się w niedzielę, 25 kwietnia, o godzinie 17 na antenie Radia Kielce oraz o godzinie 18 na radio.kielce.pl.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Artur Jaroń RK Kielce Zespół Państwowych Szkół Muzycznych Jan Sebastian Bach Fryderyk Chopin
other news

Podobne wiadomości

Przed Konkursem Chopinowskim koncert w kieleckiej Szkole Muzycznej

Przed Konkursem Chopinowskim koncert w kieleckiej Szkole Muzycznej