teraz
na antenie

close

AZS UJK przegrał w Lublinie i zakończył sezon

AZS UJK Kielce przegrał w Lublinie z miejscowym AZS UMCS Start 74:78 (32:48) w drugim meczu pierwszej rundy play off o awans do I ligi koszykarzy i odpadł z dalszej rywalizacji. W dwumeczu lepsi okazali się zawodnicy z Lublina, którzy w Kielcach również wygrali 80:56.

Autor: Maciej Makuła

07.04.2021 20:08

image Zespół koszykarzy AZS UJK Kielce z trenerem Rafałem Gilem Fot. / AZS UJK Kielce - Koszykówka / Facebook
Komentarze

Najwięcej punktów dla kieleckiego zespołu zdobyli Maciej Parszewski – 19 i Konrad Nowik – 16. Najskuteczniejszy w ekipie AZS UMCS Start był Karol Obarek, który zdobył 18 „oczek”.

– Graliśmy z najlepszą drużyną rundy zasadniczej i przed meczem powiedzieliśmy sobie, że od pierwszej do ostatniej minuty zagramy z charakterem i ambicją – stwierdził trener AZS UJK Rafał Gil.

I tak właśnie było, bo chłopcy walczyli całe 40 minut. Przy minus trzy w ostatnich sekundach mieliśmy szansę na zbiórkę i ostatnią akcję, ale niestety wysocy rywale zebrali piłkę i to oni cieszyli ze zwycięstwa – dodał szkoleniowiec kieleckich Akademików.

AZS UJK Kielce rundę zasadniczą II ligi zakończyli na 8 miejscu mając na koncie 11 zwycięstw i 13 porażek.