Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Atak na plakaty wyborcze

Trzy zerwane plakaty wyborcze i podrzucone ulotki - takie próby zakłócenia ciszy wyborczej odnotowali świętokrzyscy policjanci.

Autor: Dorota Klusek

28.06.2020 13:54

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jak informuje młodszy aspirant Damian Janus z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach do tych czterech zdarzeń doszło w nocy oraz o poranku.

- Jedno w Kielcach, gdzie policjanci dostali informację o zerwanym plakacie wyborczym, z kolei dwa takie zdarzenia odnotowaliśmy na terenie Starachowic. Natomiast w Busku-Zdroju dostaliśmy informację o ulotkach, które zostały pozostawione w klatce schodowej jednego z bloków - wyjaśnia.

Cisza wyborcza obowiązuje do końca głosowania w wyborach prezydenckich. Zgodnie z przepisami lokale wyborcze w niedzielę będą czynne do godziny 21.00. Jeśli żadna z obwodowych komisji wyborczych nie przedłuży głosowania cisza wyborcza zakończy się w niedzielę o godz. 21.00. Za jej złamanie grozi do miliona złotych grzywny. W ramach ciszy wyborczej zabronione jest publikowanie sondaży, agitowanie na rzecz konkretnych kandydatów i list. Nie wolno również zwoływać zgromadzeń, organizować pochodów i manifestacji, wygłaszać przemówień, rozpowszechniać materiałów wyborczych.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

wybory prezydenckie cisza wyborcza RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Wybory prezydenckie w regionie [RAPORT]

Wybory prezydenckie w regionie [RAPORT]