Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Artystyczne zmagania w Nagłowicach

W ten weekend Ośrodek Teatralno-Edukacyjny „OTE” w Nagłowicach będzie miejscem spotkania z różnymi rodzajami sztuki.

Autor: Dorota Klusek

05.06.2021 13:44

image Dworek Mikołaja Reja w Nagłowicach Fot. Robert Felczak / Radio Kielce
Komentarze

Dziś (sobota) finał VII edycji Konkursu Literackiego „Żywot Człowieka Poćciwego”, a w niedzielę - finał I Ogólnopolskiego Młodzieżowego Festiwalu Interpretacji Piosenki Aktorskiej. Dorota Anyż z Fundacji Studio TM, organizator wydarzeń informuje, że na konkurs literacki wpłynęło 59 prac.

- Jury w składzie Ryszard Koziej - literaturoznawca, Marta Brzezińska - dziennikarka i Katarzyna Budny - filolog, wyłoniło 17 laureatów, którzy napisali najlepsze prace, wyróżniające się głębią przeżyć - mówi.

Uroczysty finał zaplanowany jest jako impreza plenerowa. Uświetni ją koncert znanego tenora Michała Steciaka, który wykona przeboje opery. Z kolei na niedzielę zaplanowano uroczyste zwieńczenie I Ogólnopolskiego Młodzieżowego Festiwalu Interpretacji Piosenki Aktorskiej. Jak wyjaśnia Dorota Anyż, był on adresowany do młodych, śpiewających adeptów sztuki scenicznej.

- Chcieliśmy, żeby ośrodek w Nagłowicach był miejscem przyjaznym dla młodych ludzi uzdolnionych wokalnie, w wieku od 15 do 20 lat, którzy mogą zaprezentować swoje umiejętności w miniscenkach teatralnych, w etiudach. W tym konkursie nie chodzi o to, by super wyśpiewać każdą nutkę, ale żeby zagrać, żeby zaskoczyć jurorów i widzów. Są w Polsce organizowane tego typu festiwale dla profesjonalistów - śpiewających aktorów, a nie ma takich festiwali dla młodzieży. Dlatego myślę, że nasze wydarzenie jest atrakcyjną propozycją - tłumaczy.

W finale weźmie udział 19 młodych adeptów sceny i miłośników piosenki aktorskiej z całej Polski. Wykonawców oceni jury w składzie: Edyta Strzycka - wokalistka, wykładowczyni emisji głosu i piosenki w Warszawskiej Szkole Filmowej Linda & Ślesicki, Piotr Bogusław Jędrzejczak - dyrektor Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, dyrektor artystyczny autorskich festiwali im. Kaliny Jędrusik w Częstochowie, Łucji Prus w Białymstoku, Miry Kubasińskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim, reżyser, teatrolog, kulturoznawca oraz Łukasz Stępniewicz - muzyk, gitarzysta, producent muzyczny.

Impreza rozpocznie się w niedzielę, o godzinie 16.00. Ośrodek Teatralno-Edukacyjny „OTE” mieści się w Pałacu Michała Radziwiłła, obok Dworku Mikołaja Reja. Wstęp wolny.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Nagłowice RK Jędrzejów