Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Andrzej Pruś: utrzymanie obostrzeń wpłynie na stabilizację sytuacji epidemicznej

- Decyzji o otwarciu sklepów w galeriach handlowych nie należy postrzegać jako łagodzenie obostrzeń, one cały czas obowiązują - stwierdził w rozmowie z Radiem Kielce Andrzej Pruś, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Autor: Michał Kita

21.11.2020 15:49

image Andrzej Pruś - przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Fot. Karol Żak / Radio Kielce

Komentując szczegóły dalszej walki z pandemią, doradca wojewody stwierdził, że poluzowanie obostrzeń w sprawie sklepów jest możliwe dzięki powstrzymaniu lawinowego wzrostu nowych zachorowań.

- Ten wzrost utrzymuje się na poziomie nieco powyżej 20 tysięcy przypadków, jednak jest stabilny. To pozwoliło premierowi podjąć decyzję o częściowym złagodzeniu obostrzeń dotyczących sklepów, z jednoczesnym apelem o odpowiedzialność i dyscyplinę społeczną w najbliższym czasie - dodaje.

Andrzej Pruś podkreśla, że przedłużenie nauki zdalnej w szkołach do Świąt Bożego Narodzenia oraz wprowadzenie ferii w jednym terminie dla całego kraju powinno wpłynąć na większą stabilizację sytuacji epidemicznej.

- Te działania napawają optymizmem i dają nadzieję, że jeśli będziemy odpowiedzialnie przestrzegać rygorów sanitarnych, po okresie świątecznym będziemy mogli wejść w zdecydowanie bardziej bezpieczną rzeczywistość - zaznacza.

Podczas sobotniej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zaapelował o spędzenie świąt w małym, rodzinnym gronie. Ponadto szef rządu zakomunikował, że przynajmniej do 27 grudnia zamknięte pozostaną restauracje, kina, teatry, siłownie i kluby fitness.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Andrzej Pruś RK Ostrowiec Św. RK Starachowice RK Jędrzejów RK Kazimierza Wielka RK Sandomierz RK Zdrowie RK Kielce RK Końskie
other news

Podobne wiadomości

Premier: złożyliśmy zamówienie na 16 mln dawek jednej ze szczepionek na koronawirusa

Premier: złożyliśmy zamówienie na 16 mln dawek jednej ze szczepionek na koronawirusa

Nowy punkt pobierania wymazów w Kielcach [WYKAZ PUNKTÓW]

Nowy punkt pobierania wymazów w Kielcach [WYKAZ PUNKTÓW]