Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Andrzej Mochoń: hitem tegorocznej wystawy MSPO jest ekspozycja naszych sił zbrojnych [ZDJĘCIA, FILM]

Tegoroczny Salon Zbrojeniowy mimo pandemii COVID-19 będzie międzynarodowy - zapewnił na naszej antenie prezes Targów Kielce Andrzej Mochoń. Jak przyznał, MSPO 2020 będzie mniejszy, bo wiele firm nawet w ostatniej chwili z powodu obostrzeń nie mogło przyjechać do stolicy województwa świętokrzyskiego.

Autor: Katarzyna Podraza

08.09.2020 08:49

image 08.09.2020. Kielce. Na zdjęciu: Andrzej Mochoń - prezes zarządu Targów Kielce Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

- Na liście krajów, których obywatele nie mogą wlecieć na teren Unii, są Stany Zjednoczone, nasz główny wystawca podczas wszystkich dotychczasowych imprez zbrojeniowych, najwięcej firm było właśnie ze Stanów Zjednoczonych - mówi gość Radia Kielce.

Jak podkreślił, w tym roku są firmy amerykańskie, ale tylko te, które mają gdzieś w Europie i w Polsce swoje przedstawicielstwa. To samo dotyczy firm izraelskich, ograniczenia wprowadził rząd australijski i to na kilka dni przed targami, nie wjechały też firmy ukraińskie. Zdaniem Andrzeja Mochonia, hitem tegorocznej wystawy jest ekspozycja naszych sił zbrojnych, ale również wojsk amerykańskich.

- USA Army pokazuje na tej wystawie wyrzutnie Patriot, jest śmigłowiec Apache, który był w ubiegłym roku, druga amerykańska firma Bell pokazuje dwa modele, którymi interesują się nasze służby mundurowe podległe ministrowi spraw wewnętrznych i administracji - zaznaczył prezes Mochoń.

Jak dodał, ciekawa będzie też Wystawa Narodowa, tym razem swój potencjał zaprezentuje Wielka Brytania. Partnerem Strategicznym targów MSPO jest Polska Grupa Zbrojeniowa, która nie prezentuje sprzętu, ale jej przedstawiciele będą w czasie MSPO obecni.

Podczas targów zaprezentują się również firmy oferujące nowoczesną technikę łączności, sprzęt radioelektroniczny i optoelektroniczny. Znaleźć będzie można również artykuły żywnościowe i urządzenia do przygotowywania posiłków oraz przechowywania i transportu żywności, różnego rodzaju mundury, sprzęt i materiały medyczne.

Tegoroczne wydarzenie będzie inne, niż dotychczas z uwagi na pandemię. Imprezę skrócono, nie będzie dni otwartych, ograniczono również dostęp szerokiej publiczności. Bilety będą mogły kupić tylko osoby pełnoletnie. Szczegóły na stronie Targów Kielce.

W targach uczestniczyć będzie 185 firm z 15 krajów świata. Oficjalne otwarcie o dziś o godzinie 15.00.

Galeria zdjęć Kielce. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego (08.09.2020) [Zdjęcia: 57]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Targi Kielce Rozmowa Dnia Andrzej Mochoń MSPO RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Dziś początek MSPO. Swój potencjał militarny zaprezentują Brytyjczycy [ZDJĘCIA, FILM]

Dziś początek MSPO. Swój potencjał militarny zaprezentują Brytyjczycy [ZDJĘCIA, FILM]

Ostatnie przygotowania do MSPO

Ostatnie przygotowania do MSPO

Targi Kielce już się zbroją. MSPO coraz bliżej

Targi Kielce już się zbroją. MSPO coraz bliżej

Kieleckie MSPO z patronatem prezydenta Andrzeja Dudy

Kieleckie MSPO z patronatem prezydenta Andrzeja Dudy