Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Akcja „Łączy nas Polska” dotarła do Opatowa

W ramach akcji „Łączy nas Polska” parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości zachęcali mieszkańców powiatu opatowskiego do udziału w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Autor: Emilia Sitarska

21.06.2020 17:10

image 21.06.2020. Opatów. Akcja „Łączy nas Polska” Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Prosili także o głosy na ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudę, który jest gwarantem dalszego rozwoju Polski. Podkreślano, że 28 czerwca to ważny dzień, w czasie którego Polacy odpowiedzą na pytanie, w którym kierunku kraj ma iść. Gościem spotkania był pochodzący z Tomaszowa Lubelskiego poseł Tomasz Zieliński, który przedstawił plan Andrzeja Dudy, zawierający cztery filary: wielkie inwestycje ogólnopolskie, nakłady na onkologię i ochronę środowiska. Czwartym filarem są inwestycje o ważnym znaczeniu lokalnym. Tomasz Zieliński zauważył, ze jego rodzinne miasto ma podobne problemy do Opatowa. Jako przykład podał brak obwodnic w obu miastach - realizację tych inwestycji, odkładały poprzednie rządy.

- Wasza sytuacja jest bardzo podobna. W 2011 roku miała być obwodnica Opatowa, a ówczesny rząd stwierdził, że ta obwodnica nie jest potrzebna i 9 lat czekacie na nią. Ale mamy dobre wiadomości, jesienią zostanie ogłoszony przetarg na jej budowę - mówi Tomasz Zieliński.

Z kolei poseł Marek Kwitek powiedział, że w czasie koronawirusa rząd zadbał o przedsiębiorców, w tym o turystykę, z której w województwie świętokrzyskim wiele osób żyje.

- Ponad 70 mld zł trafiło już w ręce polskich przedsiębiorców. Wszystkie te tarcze w sumie tworzą kwotę 400 mld zł, jest to ogromny wysiłek - mówi Marek Kwitek.

Senator Jarosław Rusiecki przypomniał rok 2015, kiedy to w gminach powiatu opatowskiego frekwencja wyborcza wynosiła ok. 70 proc. Wiele osób postawiło wtedy na Andrzeja Dudę. Zaznaczył także, że dbanie o rodzinę to dla powiatu opatowskiego rzecz bardzo ważna.

- Rodzina jest tym fundamentem. Musimy jej bronić, aby opatowska wieś i ta tradycja była przekazana następnemu pokoleniu - mówi Jarosław Rusiecki.

Nie było od 1989 roku w Polsce łatwych wyborów - uważa poseł Andrzej Kryj i dodaje, że przyszłotygodniowe wybory na przestrzeni ostatnich lat będą decydować o tym, czy program Zjednoczonej Prawicy będzie realizowany i czy Polska będzie dla wszystkich. Andrzej Kryj mówi, że wielu już zapomniało jak było 5 lat temu, a opozycja na tej niepamięci teraz gra.

- Nie pamiętają jak musieli robić zakupy na tzw. zeszyt, że musieli dawać swojemu dziecku zwolnienie żeby nie jechało na wycieczkę bo nie było pieniędzy, a przeciętna polska rodzina nie zawsze mogła pojechać nad morze - wylicza Andrzej Kryj.

Poseł uważa, że to, co dało Polakom Prawo i Sprawiedliwość, może zostać szybko zabrane przez opozycję, chodzi tu. m.in. o 500 plus, czy 300 plus na wyprawkę szkolną.

Starosta opatowski Tomasz Staniek, a także szef struktur PiS w powiecie zauważył, że podczas pandemii nikt nie spodziewał się, że państwo polskie może tak stanąć w obronie swoich obywateli. Z różnych programów ok. 5 mln zł trafiło do powiatu na walkę z COVID-19, a Powiatowy Urząd Pracy rozpatrzył 1,6 tys. wniosków o pożyczki na 5 tys. zł, aby ochronić małe przedsiębiorstwa.

Galeria zdjęć Opatów. Akcja „Łączy nas Polska” (21.06.2020) [Zdjęcia: 12]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Andrzej Duda Marek Kwitek Jarosław Rusiecki wybory prezydenckie Tomasz Staniek RK Ostrowiec Św. Andrzej Kryj
other news

Podobne wiadomości

Szymon Giżyński: Andrzej Duda dotrzymuje słowa

Szymon Giżyński: Andrzej Duda dotrzymuje słowa

Wiceminister rolnictwa zachęcał w Skarżysku do głosowania na prezydenta Dudę

Wiceminister rolnictwa zachęcał w Skarżysku do głosowania na prezydenta Dudę

„Łączy nas Polska” - znani politycy PiS w weekend w regionie [PROGRAM]

„Łączy nas Polska” - znani politycy PiS w weekend w regionie [PROGRAM]