Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Akademia Bajki kolejną atrakcją Pacanowa

Dobiegają końca prace przy Akademii Bajki w Pacanowie. Całoroczny park, zajmujący dwa hektary powstał w sąsiedztwie Europejskiego Centrum Bajki.

Autor: Marta Gajda

23.10.2020 10:39

image 23.10.2020 Pacanów. Budowa „Akademii Bajki" Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Poziom zaawansowania prac osiągnął 90 proc. Do końca roku, wszelkie prace budowlane i wykończeniowe powinny zostać zakończone.

Jak informuje Aleksandra Stachniak, pełniąca obowiązki dyrektora centrum w Pacanowie, aktualnie trwają ostatnie prace wewnątrz pięciu budynków zlokalizowanych w parku. Cały czas trwa również upiększenie miejsca.

23.10.2020 Pacanów. Budowa „Akademii Bajki"Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

- Animatorzy zajmują się tym miejscem tak aby było funkcjonalne, ale również przyjemne wizualnie. Pierwszym pomysłem, który się zrodził, jest stworzenie bajkowego grafity na betonowej ścianie - mówi Aleksandra Stachniak.

Akademia Bajki dzieli się na dwie strefy. W ogólnodostępnej jest restauracja, taras widokowy, skatepark i strefa dla seniora czyli miejsce z fontanną i zielonym skwerem. Jest też strefa, do której obowiązują bilety czyli ogrody: komiksu, legend, bajek i baśni oraz powieści.

- Jest m.in. labirynt Tytusa, Romka i A’Tomka dla najmłodszych, za nim znajduje się plac Pomysłowego Dobromira, bogaty w liczne atrakcje, a w okresie zimowym będzie pełnił funkcję lodowiska. Ponadto będziemy mieć mini zoo z kucykami, kozami, alpakami. Będą również ptaki w specjalnie przystosowanych do tego wolierach – dodaje dyrektor.

23.10.2020 Pacanów. Budowa „Akademii Bajki"Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Ponadto wybudowany został małpi gaj, całoroczny plac zabaw ze ścianką wspinaczkową, park linowy oraz grota solna, w której docelowo będą odbywać się różnego rodzaju warsztaty. Będą dwie fontanny, jedna w formie łuku, druga w formie 5 dysz wyrzucających wodę.

Otwarcie sezonu turystycznego w „Akademii Bajki” planowane jest na wiosnę przyszłego roku.

Inwestycja będzie kosztować ponad 21 mln zł, z czego prawie 16,5 mln zł to dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej. Ponad 4 mln zł dołożył Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

23.10.2020 Pacanów. Budowa „Akademii Bajki"Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Galeria zdjęć Pacanów. Budowa „Akademii Bajki" (23.10.2020) [Zdjęcia: 25]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Unia Europejska Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego Europejskie Centrum Bajki Pacanów RK Kazimierza Wielka park edukacyjny "Akademia Bajki" Aleksandra Stachniak
other news

Podobne wiadomości

Zjazd Postaci Bajkowych w ECB odwołany

Zjazd Postaci Bajkowych w ECB odwołany

Prywatny fryzjer i szklarnia za pieniądze ECB w Pacanowie

Prywatny fryzjer i szklarnia za pieniądze ECB w Pacanowie