Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

3. Kielecki Międzynarodowy Festiwal Teatralny już w listopadzie [PROGRAM]

Osiem spektakli znalazło się w programie 3. Kieleckiego Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego. Impreza odbędzie się w dniach 7-14 listopada w Teatrze imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Autor: Dorota Klusek

14.10.2020 17:42

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Paulina Drozdowska, specjalista do spraw marketingu kieleckiej sceny dramatycznej, podkreśla, że jest to okazja do poznania oryginalnych przedstawień.

- To realizacja idei, żeby prezentować w Kielcach, w Teatrze imienia Stefana Żeromskiego różne odmiany, osiągnięcia dramaturgii i teatru zarówno europejskiego, jak i polskiego. Jest to także tworzenie przestrzeni do dialogu zarówno z widzami, jak i twórcami teatralnymi z różnych miejsc - mówi.

Tegoroczna edycja imprezy jest uzależniona od sytuacji w kraju i na świecie.

- Mimo to, staraliśmy się zaprosić te najważniejsze naszym zdaniem premiery ostatnich lat, tym razem głównie z Polski, chociaż pojawi się także tytuł międzynarodowy - dodaje Paulina Drozdowska.

Festiwal zainauguruje premiera spektaklu „Och te duchy!” Eduardo de Filippo w reżyserii Dana Jemmetta.

- Nasza produkcja, ale realizowana we współpracy z międzynarodowymi twórcami. Oprócz Dana Jemmetta, scenografię przygotował Dick Bird, a kostiumy Sylvie Martin-Hyszka. Na scenie natomiast wystąpią aktorzy z naszego zespołu - mówi Paulina Drozdowska.

Po raz kolejny do Kielc ma przyjechać teatr ze Słowenii, ale pojawią się również artyści z teatrów z Warszawy, Gniezna, czy Gdańska.

Paulina Drozdowska dodaje, że zaplanowano też wydarzenia towarzyszące.

- Mam nadzieję, że Danowi Jemmett’owi uda się dotrzeć do nas z Francji, i że Tomasz Domagała, krytyk teatralny, porozmawia z nim nie tylko o spektaklu, ale także o jego zainteresowaniach teatralnych, bo przecież wiemy, że jest specjalistą od teatru elżbietańskiego. Mam nadzieję, że opowie o swoich metodach pracy, bo jest człowiekiem, który pracował w wielu zakątkach świata - zaznacza.

W programie są również warsztaty recenzenckie dla licealistów. Poprowadzi je Michał Centkowski, krytyk teatralny, współpracujący z „Newsweek Polska”.

Bilet normalny na spektakl kosztuje 50 zł, a ulgowy - 30 zł. Przy zakupie biletów indywidualnych na kilka spektakli możliwa bonifikata nawet do 60 proc. Szczegóły na internetowej stronie festiwalu.

Program 3. Kieleckiego Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Teatr Żeromskiego RK Kielce Międzynarodowy Festiwal Teatralny Paulina Drozdowska
other news

Podobne wiadomości

„Być jak Beata

„Być jak Beata" na deskach kieleckiego teatru

Festiwalowe spektakle znów na scenie

Festiwalowe spektakle znów na scenie

Teatr zaprasza na festiwal. Repertuar dla każdego [PROGRAM]

Teatr zaprasza na festiwal. Repertuar dla każdego [PROGRAM]

Kielce gospodarzem międzynarodowego festiwalu teatralnego [PROGRAM]

Kielce gospodarzem międzynarodowego festiwalu teatralnego [PROGRAM]