Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

nasze audycje

WAKACJE 2019 Z RADIEM KIELCE (aud. archiwalna)

WAKACJE 2019 Z RADIEM KIELCE (aud. archiwalna)

Prowadzący:

Smaki świata, niesamowita podróż do krainy bajek i wspaniałe festyny dla dzieci z całego regionu, czyli wakacje 2019 z Radiem Kielce.

Nie trzeba ruszać się z domu, aby posmakować lata z różnych zakątków świata. Wspólnie z kucharzami przygotujemy smaczne potrawy charakterystyczne dla wybranych krajów. Do tego opowieści, anegdotki i inne smaczki Europy czy Azji. 10 krajów na 10 tygodni wakacji.

 

Ale będzie nie tylko smacznie. Będzie też bajkowo. Przeniesiemy się w świat Kopciuszka, Rumcajsa i Misia Uszatka. Podążając śladami bajek z dzieciństwa odwiedzimy studia filmowe, gdzie powstawał „Wilk i zając”, „Bolek i Lolek” i „Koziołek Matołek. Przejdziemy niemieckim szlakiem baśniowym braci Grimm i zajrzymy do Kopenhagi, gdzie mieszkał i tworzył J. Ch. Andersen. Swoje ukochane bajki przeczytają dla nas znani i lubiani, m.in., Karol Bielecki czy Jan Nowicki.

 

Będzie też codzienna prognoza pogody na lato według realizatora Radia Kielce i pasjonata meteorologii - Marka Stefańca. Dla lubiących wakacyjne zagadki nie zabraknie też konkursów. Od poniedziałku do piątku od godziny 9 do 12 czekamy w ogrodach Radia Kielce.

 

Pojedynki, rekordy, wpadki dopingowe i inne zaskakujące wydarzenia o tym od poniedziałku do piątku o godzinie 12.05 w nowej wakacyjnej audycji  „Wydarzenia, które pisały historię sportu”.

 

Jako, że letnia aura sprzyja podróżom i spotkaniom będziemy też u Państwa. O godzinie 12.15 audycję Raport Dnia prowadzić będziemy codziennie z innego miejsca w regionie świętokrzyskim.

 

W sobotę rano zapraszamy na „Śniadanie w ogrodzie”. Znani kucharze na Państwa oczach przyrządzą posiłek, który będziemy smakować. A po południu na deser - muzyczna uczta, czyli nowa audycja pt. „Melodie sprzed lat”. Swoją ulubioną muzykę zaproponują Państwu również dziennikarze Radia Kielce w niedzielnej audycji „Muzyka, której słucham”, a programie „W nietypowej roli” - może być zaskakująco, bo w rolę prezenterów muzycznych wcielą się osoby dobrze Państwu znane, m.in., żołnierze, aktorzy i duchowni.

 

W niedzielne popołudnia zapraszamy w podróż po sanatoriach naszego regionu. To często zabytkowe miejsca z fascynującymi historiami. Opowiemy je w wakacyjnej audycji zatytułowanej „Do wód. Historia świętokrzyskich sanatoriów”.

 

Co tydzień proponujemy też istne szaleństwo dla dzieci. Znane i cenione teatry dla dzieci z całej Polski będą zabawiać najmłodszych w ich miejscach zamieszkania. Będą bale przebierańców, bańki mydlane, zjeżdżalnie - jednym słowem bajkowe szaleństwo w każdą wakacyjną niedzielę od godziny 14.

 

To będą cudowne wakacje z Radiem Kielce - zapraszamy od 24 czerwca.

 

WAKACJE Z RADIEM KIELCE

PONIEDZIAŁEK - ŚRODA: „Stacja Wakacje - Smakuj Lato”, od godz. 9.10 do 12.00

Od poniedziałku do środy między 9.00-12.00 zabierzemy Państwa w podróż po kuchniach  świata. Będą smaki Europy reprezentowane przez kuchnię włoską, grecką i węgierską oraz Ameryki i Azji. Nie trzeba będzie ruszać się z domu, aby posmakować lata z różnych zakątków. Zaprezentujemy Państwu nie tylko najbardziej znane potrawy dla danych krajów ale także historie ich powstania i ciekawostki z nimi związane.

Codziennie opowiemy też o tym, jak dbać o zdrowie dobierając odpowiednie okulary, buty, czy zabezpieczyć się przed atakami komarów. Poznamy wakacyjny savoir vivre, czyli jak ubrać się na plażę, czy wspólny posiłek.

 

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: „Wydarzenia, które pisały historię sportu”, godz. 12.05

W 49 odcinkach przypomnimy pojedynki, rekordy i osoby, które na stałe wpisały się na karty kronik sportowych. Będzie także o wpadkach dopingowych, aferach korupcyjnych i tragediach do jakich dochodziło na wielu sportowych arenach. Będziemy mówić o wybitnych mistrzach i zwykłych oszustach, wyżynach olimpijskiej rywalizacji, ale także o zawiści i niezdrowej konkurencji.

 

CZWARTEK - PIĄTEK: „Stacja Wakacje - Bajkowe Lato”, od godz. 9.10 do 12.00

W wakacyjne czwartki i piątki odwiedzimy bajkowe krainy i przypomnimy ulubione bajki i filmy dla dzieci. Zajrzymy do studia filmowego w Moskwie, by sprawdzić czy „Wilk i Zając” nadal mają niewyrównane rachunki. Będziemy u Rumcajsa w rzaholeckim lesie, z J. Ch. Andersenem w Kopenhadze i Odensse oraz na Szlaku Baśni Braci Grimm w Niemczech. W Warszawie, Łodzi, Bielsku-Białej i Rzeszowie powspominamy najpopularniejsze bajki i dobranocki Bolka i Lolka, Reksia, Misia Uszatka, Pomysłowego Dobromira i wiele, wiele innych.

 

SOBOTA: „Śniadanie w ogrodzie”, godz.9.10 - 10.00

Podobnie jak w ubiegłym roku zapraszamy Państwa na wakacyjne, sobotnie śniadania w ogrodzie Radia Kielce. Ze znanymi i lubianymi kucharzami z regionu będziemy przygotowywać pożywne i pyszne śniadania. Pojawią się zarówno dania tradycyjne, jak i nowości. Nie zabraknie lokalnych produktów ekologicznych oraz opowieści i anegdot kulinarnych. Na każde ze śniadań zaprosimy po 10 słuchaczy, którzy osobiście będą mieli okazję spróbować smakołyków.

 

NIEDZIELA: „W nietypowej roli”, od godz. 11.05

Znane i cenione osoby z naszego regionu wcielą się w role prezenterów radiowych i będą proponować swoją muzykę. Udział w programie potwierdzili, m.in., Krzysztof Lijewski i Janusz Radek.

 

NIEDZIELA: „Do wód. Historia świętokrzyskich sanatoriów”, godz. 17.10

Od Marconiego, przez Bristol, Oblęgorek, Jasną, Górkę po Sanato, od Wojskowego Szpitala Sezonowego przez Krystynę, Włókniarza, Radka po Villę Zieloną. W wakacyjnym cyklu Ewa Okońska pokaże bogatą, prawie 200-letnią tradycję leczenia uzdrowiskowego w Busku-Zdroju i Solcu Zdroju oraz historię powstawania świętokrzyskich sanatoriów, ich twórców, zabytkowe budowle i wnętrza.

 

NIEDZIELA: „Muzyka, której słucham”, godz. 18.05

Jakiej muzyki słuchają dziennikarze Radia Kielce? Radiowcy przy okazji przytoczą historie związane z piosenkami, opowiedzą o swoich zainteresowaniach i hobby.

 

FESTYNY „Bajkowe lato z Radiem Kielce 2019”, godz. 14.00

W wakacyjne niedzielę odwiedzimy różne miejscowości regionu świętokrzyskiego z bajkowymi festynami. Wśród atrakcji spektakl teatralny dla dzieci, gry i konkursy, warsztaty teatralne. Dzieci wezmą udział w niepowtarzalnych balach przebierańców pod gołym niebem. Będą także zjeżdżalnie, stoiska zabaw, bańki mydlane czy wata cukrowa.

HARMONOGRAM FESTYNÓW:

7 LIPCA - JĘDRZEJÓW

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” - „Przygody Koziołka Matołka”

14 LIPCA - OPATÓW

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” - „Kapitan Porządek”

 

21 LIPCA - KOŃSKIE

Teatr Gry i Ludzie z Katowic - „Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata”

 

28 LIPCA - STARACHOWICE

Teatr Gry i Ludzie z Katowic - „Morskie opowieści Kapitana Guliwera”

 

4 SIERPNIA - STASZÓW

Teatr Lalki i Aktora Maska Rzeszów - „Muzyczna Akademia Pana Kleksa”

 

11 SIERPNIA - BUSKO-ZDRÓJ

Teatr Lalki i Aktora Maska Rzeszów - „Muzyczna Akademia Pana Kleksa”

 

18 SIERPNIA - SKARŻYSKO-KAMIENNA

Teatr Kubika  Szczecin - „Baśniowa podróż”

 

25 SIERPNIA - SKALBMIERZ

Teatr Kubika Szczecin - „Przygody Pirata Drabinki”

archiwum-icon

Archiwum audycji