Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Będą dwa festiwale za ministerialne pieniądze

Ponad 140 tys. zł od ministra kultury i dziedzictwa narodowego trafi do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Pieniądze są przeznaczone na wsparcie wakacyjnego Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART! oraz projektu „Bohaterowie”.

Autor: Dorota Klusek

14.02.2020 15:08

image Kielce. Teatr Lalki i Aktora Kubuś Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce
Komentarze

Festiwal Hurra! ART! odbywa się w trzy wakacyjne weekendy sierpnia, a w jego programie są spektakle, koncerty, warsztaty, pokazy filmów. Wiele z tych atrakcji jest bezpłatnych, zaś sam przegląd, na którym prezentowane są najciekawsze przedsięwzięcia artystyczne z kraju, trwale wpisał się w wakacyjny kalendarz Kielc.

Dzięki finansowanemu wsparciu, „Kubuś” wspólnie z Ośrodkiem dla Cudzoziemców w Łukowie, będzie mógł również po raz trzeci zrealizować projekt pod tytułem „Bohaterowie”. W skład tego przedsięwzięcia, które odbywa się w Kielcach i w Łukowie, wchodzą między innymi warsztaty, wystawy oraz plenerowe pokazy teatralne w wykonaniu dzieci i młodzieży. Robert Drobniuch, dyrektor Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” cieszy się z tego dofinansowania. Podkreślił, że bez tych funduszy organizacja wspomnianych imprez byłaby niemożliwa.

- Te pieniądze to wiatr w żagle dla wielu instytucji. Cieszę się, że nie tylko my otrzymaliśmy ministerialne wsparcie. Dzięki nim program, jaki przygotowują instytucje, jest o wiele ciekawszy, pozwala myśleć ponadregionalnie, a korzystają na tym przede wszystkim widzowie - wyjaśniał.

Dzięki skutecznemu pozyskiwaniu dodatkowych pieniędzy, teatr „Kubuś” w minionym sezonie zrealizował Festiwal Hurra! ART!, konkurs dla projektantów i scenografów Animatus oraz projekty „Święto” i „Wczytuję sztukę”. Łączna kwota zewnętrznego wsparcia wyniosła 419 tys. zł.
Teatr zamierza wszystkie te inicjatywy kontynuować. Pozostałe wnioski o dotacje czekają na rozstrzygnięcie.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” RK Kielce Robert Drobniuch
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

Kielecki

Kielecki "Kubuś" na prestiżowym festiwalu

„Kubuś” jeszcze poczeka na nową siedzibę

„Kubuś” jeszcze poczeka na nową siedzibę

„Kubuś” będzie miał nową siedzibę. Miasto ogłosiło przetarg

„Kubuś” będzie miał nową siedzibę. Miasto ogłosiło przetarg

„Kubuś” na nowy sezon przygotował wiele niespodzianek

„Kubuś” na nowy sezon przygotował wiele niespodzianek