Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Krzysztof Lipiec: trzynasta emerytura stanie się faktem

- Wypłata trzynastej emerytury stała się elementem rozgrywek politycznych w parlamencie - przyznał poseł Krzysztof Lipiec. Lider świętokrzyskich struktur PiS dodał, że polska totalna opozycja, składając w senacie poprawki do ustawy dotyczącej systemu emerytalno-rentowego, nawet nie potrafiła obronić swojej pozycji w tych rozgrywkach.

Autor: Ewa Golińska

14.02.2020 09:57

image 14.02.2020. Warszawa. Na zdjęciu: Krzysztof Lipiec - lider świętokrzyskiego PiS Fot. / Radio Dla Ciebie

- Oni stworzyli jakąś niedoróbkę, można powiedzieć, która stawiała emerytów w jeszcze gorszej sytuacji socjalnej. Na szczęście tak się stało, że wczoraj sejm odrzucił wszystkie rozstrzygnięcia, zaproponowane przez senat i wróciliśmy do pierwotnej wersji ustawy. Chcę wszystkich uspokoić, że trzynasta emerytura wejdzie do systemu emerytalno-rentowego i stanie się faktem. Już w kwietniu będą wypłacane świadczenia tym osobom, które są objęte ubezpieczeniem społecznym - poinformował poseł.

Krzysztof Lipiec powiedział, że od marca będzie wprowadzona rewaloryzacja kwotowo-procentowa. Dla najniższych świadczeń wyniesie 70 zł, natomiast dla wyższych będzie ustalana procentowo. Parlamentarzysta podkreślił, że na zasobność portfeli Polaków wpływ ma również wprowadzone w ubiegłym roku obniżenie o jeden punkt podatków. Jak dodał - te rozwiązania wpływają na jakość życia obywateli, ale też na kondycję przedsiębiorczości, bo kiedy ludzie mają więcej pieniędzy, to nakręca się koniunktura gospodarcza.

Gość Radia Kielce zaznaczył, że od przyszłego roku ma być wypłacana także czternasta emerytura.

- Mamy tego świadomość, że na skutek przejęcia tego spadku po PRL-u, los polskich seniorów, którzy żyją z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych nie należy do najlepszych i my to chcemy poprawić. To są długie lata nie tylko oczekiwań, ale także dobrych rozstrzygnięć - stwierdził.

Poseł powiedział, że trzynaste emerytury będą wypłacane z funduszu solidarnościowego, co w żaden sposób nie uszczupli środków, przeznaczonych na wsparcie dla osób niepełnosprawnych. Sejm zdecydował również, że pieniądze lokowane dotychczas w Otwartych Funduszach Emerytalnych będą mogły być gromadzone na indywidualnych kontach, zatem będą prywatnymi środkami ubezpieczonego.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Lipiec RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Poseł Lipiec: czeka nas czas wytężonej pracy [OGLĄDAJ]

Poseł Lipiec: czeka nas czas wytężonej pracy [OGLĄDAJ]

Poseł Lipiec: mamy swojego przedstawiciela w europarlamencie

Poseł Lipiec: mamy swojego przedstawiciela w europarlamencie

Krzysztof Lipiec: chcemy, by Polska była demokratycznym państwem

Krzysztof Lipiec: chcemy, by Polska była demokratycznym państwem

Krzysztof Lipiec: Borys Budka kapitanem tonącej łajby

Krzysztof Lipiec: Borys Budka kapitanem tonącej łajby