Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Sportowe podsumowanie roku w Końskich

Zdobywcy Pucharów Polski i Świata zostali zaprezentowani na corocznej „Gali Sportu” w Końskich. Podsumowano rok w wielu dyscyplinach i nagrodzono najlepszych sportowców.

Autor: Magdalena Galas-Klusek

13.02.2020 21:54

image 13.02.2020. Końskie. Gala Sportu Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Na szkolenie dzieci i młodzieży oraz udział w zawodach gmina przeznaczyła 300 tys. złotych. Krzysztof Obratański - burmistrz Końskich zapewnia, że miasto inwestuje w rozwój młodzieży.

- Poza inwestycjami w boiska, hale, szeroko rozumianą infrastrukturę, to właśnie na szkolenie i rywalizację sportową dzieci i młodzieży przeznaczamy najwięcej gminnych pieniędzy - podkreśla burmistrz.

Sportowcem roku w dyscyplinie karate została Oliwia Małecka, która zdobyła złoty medal mistrzostw Polski i Puchar Polski. Jak sama mówi, jej marzeniem jest podium na mistrzostwach w Japonii.

- Karate jest dla mnie całym życiem. Ćwiczę od 10 lat, codziennie mam treningi. Chciałabym wystartować w mistrzostwach świata OPEN, które są organizowane raz na 4 lata. To największa impreza karate, która odbywa się w Japonii. Dawno żadna Polka nie zdobyła miejsca na podium - mówi Oliwia.

Mateusz Garbacz, zdobywca Nagrody Specjalnej i nominacji do nagrody dla Najlepszego Trenera wymienia osiągnięcia koneckiego Klubu Karate Kyokushin.

- Sportowo rok był bardzo udany. Mamy złoty medal mistrzostw Polski Oliwii Małeckiej i Puchar Polski Oliwii Małeckiej. Mamy dwa medale brązowe z Pucharu Polski Martyny Białeckiej i Amelii Łyczek czy wicemistrzostwo Polski Kuby Owczarka - przypomina sportowiec.

Gmina Końskie przeznaczyła w sumie na sport niemal 7 mln złotych.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

sportowcy Konecka Gala Sportu RK Końskie
other news

Podobne wiadomości

Starachowice stawiają na sport

Starachowice stawiają na sport

Świętokrzyskie szkoły stawiają na sport

Świętokrzyskie szkoły stawiają na sport

Może to nie sport przez duże „S”, ale ile zabawy

Może to nie sport przez duże „S”, ale ile zabawy

Minister chce, by sport akademicki nie przeszkadzał w nauce

Minister chce, by sport akademicki nie przeszkadzał w nauce