Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kieleckie MPK protestuje. Autobusy ominą dwie ważne ulice

Autobusy kieleckiego MPK nie wjadą w piątek, 14 lutego na ulice Olszewskiego i Puscha. To efekt protestu kierowców, którzy domagają się od władz miasta pomocy w poprawie warunków pracy. Chcą też stałego odblokowania buspasów, które notorycznie są zajmowane przez nieuprawnione pojazdy. Tak właśnie jest na ulicach, które ominą w piątek autobusy.

Autor: Mateusz Kaczmarczyk

13.02.2020 14:42

image 13.02.2020. Kielce. Konferencja MPK. Na zdjęciu (od lewej): Elżbieta Śreniawska - prezes MPK w Kielcach i Bogdan Latosiński - przewodniczący związku zawodowego MPK Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Protest kierowców MPK w Kielcach zostanie przeprowadzony między godziną 14.00, a 16.00. To własnie w tym czasie jest największy problem z pokonaniem buspasów.

Bogdan Latosiński, przewodniczący największego związku zawodowego w MPK uzasadnia, że kierowcy nie otrzymali żadnego argumentu ze strony miasta, aby zawiesić protest. Zaznacza, że podobna akcja w styczniu została zawieszona po ustaleniu spotkania z prezydentem Bogdanem Wentą. Padły wówczas zapewnienia o rozpoczęciu lepszej współpracy. Zdaniem związkowców zakończyło się na obietnicach. Bogdan Latosiński mówi, że związkowcom nie podoba się również przesuwanie linii autobusowych w taki sposób, że coraz mniej autobusów kończy trasy na pętlach z minidworcami.

13.02.2020. Kielce. Konferencja MPK. Na zdjęciu: Bogdan Latosiński - przewodniczący związku zawodowego MPKFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zastępca prezydenta Kielc Arkadiusz Kubiec twierdzi, że wydłużenie tras linii tak, aby każda kończyła się pętli jest niezgodne z aktualną wizją miasta na komunikację publiczną. Zgadza się przy tym z uwagami kierowców MPK na temat ulokowania niektórych przystanków. Zaznacza przy tym, że wprowadzenie zmian wymaga czasu i zasobów finansowych. To samo tyczy się toalet dla kierowców autobusów. Arkadiusz Kubiec zapowiada, że miasto pracuje nad rozwiązaniem problemu zajętych buspasów i braku toalet, który ma być rozwiązany w niedalekiej przyszłości.

Jutro w godzinach od 14.00 do 16.00 w ulicę Olszewskiego nie wjadą autobusy linii 54 i 110, normalnie kursować będzie tylko linia 112. W ul. Puscha nie wjadą z kolei autobusy linii 9, 10 i 109.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Bogdan Wenta strajk Bogdan Latosiński MPK Kielce RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Protest MPK przesunięty

Protest MPK przesunięty

Związkowcy MPK spotkali się z Wentą. Konkretnych efektów nie ma

Związkowcy MPK spotkali się z Wentą. Konkretnych efektów nie ma

Związkowcy z MPK rozważają nowe formy protestu

Związkowcy z MPK rozważają nowe formy protestu