Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

„Prawda” w piątek ujrzy światło dzienne

„Prawda” - komedia małżeńska autorstwa Floriana Zellera w reżyserii Mirosława Bielińskiego i Dawida Żłobińskiego to najnowsza propozycja Teatru TeTaTeT. Premiera odbędzie się w sobotę, 15 lutego, na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury, ale pierwszy pokaz zaplanowano dzień wcześniej.

Autor: Dorota Klusek

12.02.2020 20:48

image 12.02.2020 Kielce. Mała scena KCK. Próba prasowa spektaklu "Prawda" Teatru TeTaTeT. Beata Pszeniczna i Mirosław Bieliński Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Na scenie zobaczymy dwie pary aktorskie: Teresę i Mirosława Bielińskich oraz Beatę Pszeniczną i Dawida Żłobińskiego.

Jak mówił Dawid Żłobiński, bohaterów, czyli Michała i Laurę oraz Pawła i Alicję, poznamy w zawiłych relacjach.

- Dwie pary małżeńskie, czworo przyjaciół i bardzo ciekawe połączenia między poszczególnymi postaciami - uchylił rąbka tajemnicy. Jedno jest pewne, na pierwszym planie będzie skomplikowana relacja damsko-męska, bo od pewnego czasu Michał ma romans z żoną Pawła.

Sztuka powstała w oparciu o tekst jednego z najbardziej uznanych twórców francuskiej literatury i dramatu ostatnich lat. „Prawda” w 2011 roku stała się przebojem scen teatralnych i podbiła serca publiczności nad Sekwaną. W Kielcach po raz pierwszy pokaże ją Teatr TeTaTeT Teresy i Mirosława Bielińskich.

Sam Mirosław Bieliński podkreśla, że warto zobaczyć tę komedię.

- Bo po pierwsze jest to znakomity tekst. Po drugie porusza ciekawy temat prawdy, która w ostatnim czasie jest przewartościowana, i nie wiadomo co jest prawdą, a co nie. Ten spektakl mówi o takich rzeczach w bardzo fajny, dowcipny sposób - zaznaczył. Dodał, że jest to też dobry materiał do pracy dla aktora: - Ja też zawsze na to patrzę, czy jest nad czym się pogimnastykować, czy trzeba pomyśleć, żeby wyciągnąć wszystko z tego tekstu, a jednocześnie pokazać główną myśl twórcy, a może wręcz znaleźć własną. To dobry tekst do pracy twórczej  - stwierdził. A co zyskuje widz? - Dobrą zabawę, ale myślę, że też chwilę refleksji, czy w moim życiu nie było podobnej sytuacji - wskazał reżyser.

„Prawda” jest pierwszym spektaklem Teatru TeTaTeT, którego premiera odbędzie się w jego nowej siedzibie, czyli na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Dawid Żłobiński przyznał, że podoba mu się to miejsce: - Ta mała scena ma jakiś niesamowity urok i ja się bardzo ucieszyłem, że nową komedię będziemy robić właśnie tutaj, to była niespodzianka.

Beata Pszeniczna zwróciła uwagę na bliskość widowni. - Kontakt z publicznością jest niezwykły, aż przerażający - żartowała.

Natomiast Teresa Bielińska podkreśliła korzyści wynikające z położenia Kieleckiego Centrum Kultury w śródmieściu, zwłaszcza łatwy dostęp do niego zarówno dla zmotoryzowanych, jak i osób nieposiadających samochodu.

Augustyna Nowacka, dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury powiedziała, że ta instytucja ma skupiać różne środowiska artystyczne. - Te środowiska mają czuć, że my o nie dbamy, że dajemy im możliwości, że współpracujemy z nimi - mówiła.

Publiczność po raz pierwszy zobaczy „Prawdę” w piątek 14 lutego na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Spektakl skierowany jest do widzów od 16 roku życia.

Kielce. Próba prasowa spektaklu "Prawda" Teatru TeTaTeT (12.02.2020) [Zdjęcia: 13]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

KCK RK Kielce Mirosław Bieliński Stowarzyszenie Teatr TeTaTeT Dawid Żłobiński Beata Pszeniczna Augustyna Nowacka
other news

Podobne wiadomości

Jaka jest „Prawda”? Teatr TeTaTet pracuje nad komedią małżeńską

Jaka jest „Prawda”? Teatr TeTaTet pracuje nad komedią małżeńską