Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Niepokojąca ekspozycja inauguracją artystycznego cyklu

Ekspozycja malarstwa Dariusza Stelmacha zainaugurowała cykl dwunastu wystaw zaplanowanych na ten rok w Galerii „Belweder” Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury. Wystawa prezentuje kilkanaście obrazów akrylowych artysty.

Autor: Marta Gajda

08.02.2020 15:16

image 08.02.2020 Pińczów. Wystawa malarstwa Dariusza Stelmacha w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Tematem wiodącym ekspozycji jest człowiek, jego twarz. Jest wiele portretów, w tym autoportret. Jak mówi Iwona Senderowska, dyrektor Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury, to obrazy, które budzą w odbiorcy niepokój i poczucie grozy.

- Poprzez swoją niejednoznaczność zmuszają nas do refleksji, zatrzymania się na chwilę, przemyślenia, co autor chciał wyrazić poprzez dzieło, co chciał nam przekazać – tłumaczy Iwona Senderowska.

W cyklu wystaw planowanych przez PSCK zaprezentują się uczestnicy zrealizowanego w 2019 roku pleneru malarskiego „Pińczowskie Klimaty”. Miłośnicy sztuki będą mogli obejrzeć obrazy inspirowane wierszami Adama Ochwanowskiego. Każdego miesiąca prezentowany będzie inny artysta.

- Przede wszystkim chcemy pokazać różnorodność styli artystów. Ponadto chcemy, aby mieszkańcy Pińczowa obcowali ze sztuką z różnych stron Polski – mówi dyrektor Centrum.

Dariusz Stelmach jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach i Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. To autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych. Wystawę jego prac oglądać do końca lutego tego roku.

W marcu swoje dzieła przedstawi Krzysztof Ciecieląg, w kwietniu – Sylwia Caban, w maju – Joanna Biskup, w czerwcu – Anita Łukasik, w lipcu – Norbert Palmer, w sierpniu – Józef Machała, we wrześniu – Urszula Lubczyńska, w październiku – Jan Drenicz, w listopadzie – Sławomir Golemiec, w grudniu – Bogdan Ptak, a w styczniu 2021 roku – Andrzej Kozera.

Galeria zdjęć Pińczów. Wystawa malarstwa Dariusza Stelmacha w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury (08.02.2020) [Zdjęcia: 20]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Pińczów Wystawa RK Kazimierza Wielka Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury
other news

Podobne wiadomości

Patriotyczna wystawa w sandomierskim BWA

Patriotyczna wystawa w sandomierskim BWA

Wystawa poplenerowa skarżyskich artystów

Wystawa poplenerowa skarżyskich artystów

Wystawa „Poza kadrem” w ostrowieckiej galerii

Wystawa „Poza kadrem” w ostrowieckiej galerii

Stroje ludowe na fotografiach. Wystawa w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu

Stroje ludowe na fotografiach. Wystawa w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu