Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kielecki teatr przeniósł się do nowego lokum

Po prawie dwóch latach grania na scenie Kieleckiego Centrum Biznesu, Teatr TeTaTeT Teresy i Mirosława Bielińskich przenosi się do nowej siedziby. Jest nią Mała Scena Kieleckiego Centrum Kultury. Pierwsze spektakle w tym miejscu odbędą się już w weekend.

Autor: Dorota Klusek

08.02.2020 10:15

image 28.01.2020. Kielce. Spektakl „Prawda” – próba. Na zdjęciu Mirosław Bieliński i Beata Pszeniczna. Fot. Paweł Olszacki / Teatr TeTaTet

Jak mówi Mirosław Bieliński, będzie to swego rodzaju nowe otwarcie.

- Przenieśliśmy się z bardzo gościnnych i serdecznych progów Kieleckiego Centrum Biznesu do Kieleckiego Centrum Kultury, na małą scenę, które też jest bardzo miłe, serdeczne i gościnne. Nowe miejsce, nowe wyzwania - podkreśla.

Zaletą nowej lokalizacji jest położenie w centrum miasta. Natomiast, jak zauważa Mirosław Bieliński, obie sceny różnią się.

- Nasza nowa scena jest bardziej teatralna. Wprawdzie nie ma pełnego teatralnego wyposażenia: wyciągów, pełnych kulis, ale jest bardzo dobrze wyposażona pod względem oświetleniowym i nagłośnieniowym - wymienia.

Pierwszym przedstawieniem, które zostanie zaprezentowane w nowym miejscu, dziś o godzinie 19 i w niedzielę, o godzinie 16, będzie spektakl muzyczny, utrzymany w stylistyce dawnego kabaretu, czyli „#KochajmySię!”.

Teatr TeTaTeT to pierwszy w Kielcach niezależny teatr rozrywki. Powstał niespełna rok temu z inicjatywy kieleckich aktorów - Teresy i Mirosława Bielińskich. Pierwszą realizacją była komedia pod tytułem „Umrzeć ze śmiechu” Paul’a Elliott’a, w reżyserii Mirosława Bielińskiego (premiera 26 maja 2018 roku). Obecnie trwają prace nad trzecią premierą. Będzie to francuska komedia „Prawda”.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Kielce Mirosław Bieliński Teresa Bielińska Teatr TE TA TET
other news

Podobne wiadomości

Jaka jest „Prawda”? Teatr TeTaTet pracuje nad komedią małżeńską

Jaka jest „Prawda”? Teatr TeTaTet pracuje nad komedią małżeńską

Półfinalistka „The Voice of Poland” dołączyła do teatru TeTaTeT

Półfinalistka „The Voice of Poland” dołączyła do teatru TeTaTeT

Śpiewająco o miłości. Premiera w Teatrze Tetatet

Śpiewająco o miłości. Premiera w Teatrze Tetatet

Teatr TeTaTeT z nowym spektaklem

Teatr TeTaTeT z nowym spektaklem