Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Zima o sobie przypomniała

Region świętokrzyski może przypomnieć sobie jak wygląda zima. Rano, ulice i chodniki w regionie pokryła cienka warstwa śniegu, który miejscami zmieniał się w lód. Według prognoz taka sytuacja może utrzymać się do jutrzejszego poranka.

Autor: Mateusz Kaczmarczyk

06.02.2020 11:25

image 06.02.2020. Kielce. Zaśnieżone ulice Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Zarówno piesi, jak i kierowcy w Kielcach oceniają, że jazda i spacery stały się trudniejsze, ale poważnego kłopotu nie widzą.

- Na Robotniczej byłem świadkiem niebezpiecznego poślizgu, na szczęście nic się nie stało, ale w kilku miejscach należy jechać powoli. Jeśli zachowa się środki ostrożności, to można normalnie poruszać się po drogach - mówi jeden z kierowców.

- Da się chodzić, choć dzisiaj rano pies uwiązany na smyczy ochronił mnie przed poślizgnięciem się na chodniku. Mój kolega złamał dzisiaj nogę i nie przyszedł do pracy, więc muszę go zastąpić. Ogólnie jednak można przejść miasto bez większych przygód – oceniają z kolei piesi.

Na zmianę warunków zareagowały służby porządkowe. Jak informuje Jarosław Skrzydło z Miejskiego Zarządu Dróg, na kieleckie drogi wyjechało 25 pługopiaskarek.

Odśnieżane są także drogi krajowe. Małgorzata Pawelec z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podaje, że sprzęt odśnieżający patrolował świętokrzyskie trasy już w nocy.

- Na drogach krajowych pracowało 17 pługosolarek. Teraz w użyciu jest ich ponad dwadzieścia. Przez cały czas jezdnie są prewencyjnie posypywane solą - mówi Małgorzata Pawelec.

Rzecznik zaznacza, że śliskie nawierzchnie mogą pojawić się na wiaduktach, w okolicach lasów i w pobliżu zbiorników wodnych.

Według prognoz, drobne opady śniegu mają utrzymać się do nocy.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

warunki drogowe RK Kielce Jarosław Skrzydło Małgorzata Pawelec Miejski Zarząd Dróg
other news

Podobne wiadomości

Wiosna zimą. Styczeń rekordowo ciepły

Wiosna zimą. Styczeń rekordowo ciepły

Co z tą zimą? Sadownicy zaniepokojeni

Co z tą zimą? Sadownicy zaniepokojeni

Śnieg na drogach. Drogowcy pracują, ale utrudnienia są

Śnieg na drogach. Drogowcy pracują, ale utrudnienia są

Śnieg odchodzi w zapomnienie?

Śnieg odchodzi w zapomnienie?