Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

W Świętokrzyskiem powstaną ośrodki wsparcia psychicznego dla dzieci i młodzieży

Świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia ogłosił konkurs na świadczenie opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień wśród dzieci i młodzieży.

Autor: Iwona Murawska

05.02.2020 11:35

image Miejski Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Kielcach Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

- Dotychczas placówki, które zajmowały się tego typu pomocą musiały zatrudniać obowiązkowo lekarzy, natomiast teraz będą mogły powstać ośrodki, w których pracować będą psycholog, terapeuta środowiskowy i dwóch psychoterapeutów, a opieką mają objąć dzieci ze wszystkich powiatów naszego regionu - informuje Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego NFZ.

- Jeżeli będą chętni na prowadzenie tego typu placówek, wówczas działalność tych ośrodków rozpoczęłaby się już od 1 kwietnia. Kolejną ideą Ministerstwa Zdrowia jest to, by były one rozproszone po całym województwie, a nie skupione tylko w największych miastach naszego regionu - dodała Beata Szczepanek.

Ksiądz Andrzej Drapała, prezes Stowarzyszenia „Nadzieja Rodzinie” przyznaje, że wiele młodych osób ma problemy ze zdrowiem psychicznym. Jak mówi, 4 miesiące temu organizacja otworzyła poradnię zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży i już po dwóch miesiącach wypracowany został roczny kontrakt. Dlatego świętokrzyski NFZ postanowił przekazać poradni dodatkowe pieniądze.

- Do lekarzy psychiatrów w naszej placówce zawsze ustawiają się długie kolejki. Dzisiaj młodego człowieka można leczyć farmakologicznie. Można, ale nie zawsze jest taka możliwość, ponieważ dziecięce odziały psychiatryczne są zawsze w pełni obłożone - dodał ksiądz Andrzej Drapała. 

Podmioty, które chciałyby otworzyć placówkę wsparcia psychicznego i leczenia uzależnień dla dzieci i młodzieży swoje oferty do świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia mogą składać do 12 lutego.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

NFZ opieka psychiatryczna Beata Szczepanek
other news

Podobne wiadomości

Kompleksowa pomoc psychiatryczna w jednym miejscu

Kompleksowa pomoc psychiatryczna w jednym miejscu

Duży krok w stronę rozwoju psychiatrii w regionie

Duży krok w stronę rozwoju psychiatrii w regionie

W Świętokrzyskiem coraz więcej osób ma zaburzenia psychiczne. Specjaliści chcą pomóc

W Świętokrzyskiem coraz więcej osób ma zaburzenia psychiczne. Specjaliści chcą pomóc