Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

W gminie Lipnik będzie strzelnica. Nie tylko dla żołnierzy

Jeszcze w tym roku na terenie powiatu opatowskiego pojawi się strzelnica. Starostwo chce skorzystać z rządowego dofinansowania na ten cel.

Autor: Emilia Sitarska

04.02.2020 11:44

image 04.02.2020. Żurawniki, gmina Lipnik. W miejscu po dawnym kamieniołomie ma powstać strzelnica Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

- Strzelnica będzie usytuowana w Żurawnikach w gminie Lipnik, w miejscu po dawnym kamieniołomie. Starostwo pracuje już nad tym, aby odkupić ponad 4-hektarową działkę od prywatnej osoby. Jej koszt ma wynieść około 140 tysięcy złotych. Strzelnica powstanie właśnie z myślą o Wojskach Obrony Terytorialnej i formowanych w okolicy batalionach - powiedział Tomasz Staniek, starosta opatowski.

- Strzelnica powstanie na cele wojskowe, czyli dla Wojsk Obrony Terytorialnej, bezpłatnie będą z niej korzystać także klasy mundurowe. Jest możliwość udostępniania strzelnicy komercyjnie - mówi starosta.

Miejsce spodobało się dowódcom WOT. Z kolei uczniowie opatowskich klas mundurowych na razie jeżdżą na strzelnicę do innego miasta. Tomasz Staniek uważa, że w Żurawnikach istnieją dobre warunki do tego typu działalności.

- Miejsce jest już zrekultywowane, które można świetnie przystosować. Mamy naturalny kulochwyt, czyli skarpę o wysokości 30 metrów. Tam są warunki, żeby była strzelnica do 300 metrów, także dla broni krótkiej - wyjaśnia starosta.

Powiat opatowski na uruchomienie strzelnicy chce pozyskać ministerialne pieniądze w wysokości miliona złotych. Wkład własny wyniesie 200 tysięcy złotych.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Opatów Tomasz Staniek RK Ostrowiec Św. WOT strzelnica
other news

Podobne wiadomości

Interwencja. W Drugni nie chcą strzelnicy

Interwencja. W Drugni nie chcą strzelnicy