Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Ostrowczanki zachęcają do badań profilaktycznych

„Jestem taka jak Ty - badam się” - to hasło tegorocznej akcji społecznej, przypominającej o badaniach profilaktycznych. Zaangażowały się w nią kobiety mieszkające w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Autor: Emilia Sitarska

03.02.2020 14:59

image 03.02.2020. Ostrowiec Świętokrzyski. Przygotowania do akcji „Jestem taka jak Ty - badam się” Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce
Komentarze

Pomysłodawczynią akcji jest Klaudia Wnuk-Adamczyk, blogerka z Ostrowca. Jak mówi, poprzednie edycje cieszyły się dużym powodzeniem. W akcję od kobiet dla kobiet, w tym roku zaangażowało się ok. 30 pań.

- Dziewczyny przez tę akcję czują się ważne i potrzebne, czują, że przekazują innym kobietom ważną informację, że nasze zdrowie jest najważniejsze, że ważna jest profilaktyka i powinniśmy dbać o siebie, badać się - mówi Klaudia Wnuk-Adamczyk.

Przygotowania zaczęły się od sesji zdjęciowej. Fotografie uczestniczek pojawią się w mediach społecznościowych, a także na plakatach rozwieszonych w różnych ostrowieckich instytucjach i salonach piękności. Wszystkie modelki ubrane są w białe koszulki, a w dłoniach pojawią się kartki z napisem „Jestem taka jak Ty - badam się”. Ponadto powstanie spot filmowy. Uczestniczki akcji mówią, że badania profilaktyczne to ważna rzecz. Wierzą w to, że akcja przyniesie owoce.

- Zawsze kibicowałam tej akcji, w tym roku po raz pierwszy biorę czynny udział. Chcę zmobilizować kobiety do tego, aby bardziej o siebie dbały i robiły badania - mówi Dominika Jakubowska.

Z kolei Kamila Durys-Karbowniczak mówi, że stara się badania robić jak najczęściej.

- Myślę też z perspektywy mamy, żony. Nie chciałabym, aby moje dzieci zostały same - mówi Kamila Durys-Karbowniczak.

Izabela Jary, uczestniczka akcji, ale także wizażystka, na co dzień zajmująca się wyglądem kobiet, często rozmawia z klientkami na temat zdrowia i badań.

- Bardzo często poruszają temat chorób, jak się czują. Z biegiem lat zauważyłam, że są coraz bardziej świadome tego, że profilaktyka to podstawa, aby być zdrowym - mówi Izabela Jary.

Akcja rozpoczyna się 7 marca, tuż przed dniem kobiet. Kobiety z całej Polski, a także z zagranicy będą mogły w mediach społecznościowych umieszczać swoje zdjęcia z kartką przypominającą o badaniach z odpowiednim hasztagiem. Ostatnie dwie edycje w sieci dotarły do 2 mln kobiet.

03.02.2020. Ostrowiec Świętokrzyski. Przygotowania do akcji „Jestem taka jak Ty - badam się”Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Ostrowiec Św.
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

Duże zainteresowanie akcją profilaktyczną w ŚCO

Duże zainteresowanie akcją profilaktyczną w ŚCO

Zadbaj o swoje zdrowie. Akcja profilaktyczna dla kobiet w ŚCO

Zadbaj o swoje zdrowie. Akcja profilaktyczna dla kobiet w ŚCO

Jak ustrzec się wirusowego zapalenia wątroby? Akcja profilaktyczna w ŚCO

Jak ustrzec się wirusowego zapalenia wątroby? Akcja profilaktyczna w ŚCO

Zdrowie mają pod kontrolą. Akcja profilaktyczna w Galerii Korona

Zdrowie mają pod kontrolą. Akcja profilaktyczna w Galerii Korona