Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Będzie kolejny klub seniora, ale nie dla wszystkich

Coraz bliżej do utworzenia 13. Klubu Seniora w Kielcach. Miasto ogłosiło przetarg na remont pomieszczeń w budynku, w którym do niedawna działała Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Kamyk”.

Autor: Iwona Murawska

03.02.2020 13:35

image 05.11.2019. Kielce. Budynek Placówki Opiekuńczo-Wychowawcza „Kamyk” przy ulicy Marszałkowskiej Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Jak informuje Monika Zakrzewska, kierownik sieci świetlic środowiskowych, placówka przeznaczona będzie dla osób ze znacznym, bądź umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, które potrzebują intensywnej, codziennej rehabilitacji.

- Widzimy, że jest potrzeba poszerzenia działalności związanej z usprawnianiem seniorów. Dlatego klub przy ulicy Marszałkowskiej będzie nastawiony głównie na formy rehabilitacyjne - mówi Monika Zakrzewska.

Jak dodaje, rodzaj i intensywność rehabilitacji będzie uzależniona od potrzeb i stanu zdrowia poszczególnych klubowiczów.

- Planujemy, że będą tam prowadzone zajęcia grupowe, czyli różnego rodzaju gimnastyka. Nastawiamy się jednak głównie na rehabilitację indywidualną. Będą to ćwiczenia, masaże, czy zajęcia na basenach - dodała Monika Zakrzewska.

W klubie przy ulicy Marszałkowskiej prowadzone będą również warsztaty z rękodzieła artystycznego oraz kącik kulinarny. Organizowane będą również wyjścia do kina, czy teatru, a także na basen. Osoby, które nie będą w stanie samodzielnie dotrzeć do placówki będą mogły liczyć na bezpłatny transport. Klub zacznie funkcjonować w marcu lub najpóźniej w kwietniu.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

klub seniora RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Będzie nowy klub seniora, ale inny niż dotychczasowe

Będzie nowy klub seniora, ale inny niż dotychczasowe

Chcą stworzyć kolejne domy i kluby seniora w regionie

Chcą stworzyć kolejne domy i kluby seniora w regionie

Powstaną kolejne kluby seniora w Świętokrzyskiem

Powstaną kolejne kluby seniora w Świętokrzyskiem

Kolejny klub seniora powstanie w Kielcach

Kolejny klub seniora powstanie w Kielcach