Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

MZD podsumowuje wpływy z miejsc parkingowych

Ponad 3,3 mln złotych wpłynęło w ubiegłym roku do kasy Miejskiego Zarządu Dróg ze strefy płatnego parkowania w centrum Kielc.

Autor: Michał Kita

02.02.2020 12:46

image   Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

Jak informuje Mirosław Kruszyna, kierownik wydziału strefy płatnego parkowania w MZD, wpływy są porównywalne z tymi osiąganymi w latach poprzednich. Jak zaznacza, coraz więcej osób decyduje się za parkowanie płacić kartą bądź przez aplikacje mobilne.

- W ubiegłym roku kwota z tytułu płatności mobilnych wyniosła około 200 tysięcy złotych. Wciąż jednak zdecydowana większość osób dokonuje opłaty w sposób tradycyjny, gotówką w parkomatach. W tym wypadku kwota przychodu w ubiegłym roku wyniosła ponad 2 mln złotych - informuje Mirosław Kruszyna.

Jak dodaje, w ubiegłym roku o 300 wzrosła liczba osób korzystających z identyfikatorów inwalidzkich upoważniających do parkowania w strefie ze znaczną zniżką. Abonament na cały rok dla osób niepełnosprawnych wynosi 10 złotych.

- W 2019 roku sprzedanych zostało aż 2550 identyfikatorów inwalidzkich, a samych miejsc parkingowych w strefie płatnego postoju zarządzanych przez MZD jest zaledwie 1150 - mówi Mirosław Kruszyna.

W centrum Kielc funkcjonują też parkingi należące do Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych, na których dostępnych jest ponad 600 miejsc postojowych.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

MZD strefa płatnego parkowania RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Po chodniku i pasach do celu. Szokujące zachowanie kierowców [FILM]

Po chodniku i pasach do celu. Szokujące zachowanie kierowców [FILM]

Radni powiedzieli „nie” podwyżkom za parkowanie i żłobki

Radni powiedzieli „nie” podwyżkom za parkowanie i żłobki