Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Nie będzie wyższych opłat w Promniku. Prezydent Wenta się wycofuje

To kolejna decyzja, podjęta przez prezydenta Bogdana Wentę, z której wycofuje się rakiem. Tym razem chodzi o podwyżkę i zróżnicowanie opłat za odbiór odpadów przez należącą do miasta sortownię w Promniku.

Autor: Radosław Podsiadły , Mateusz Kaczmarczyk , Izabela Mortas

31.01.2020 14:55 / Aktualizacja 31.01.2020 17:23

image 15.01.2020 Promnik. Sortownia śmieci Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Pomysł różnej wysokości cen dla Kielc i gmin powiatu kieleckiego doprowadził do poważnego konfliktu między władzami stolicy regionu i sąsiednich gmin. Dziś, rzecznik prezydenta wystosował oświadczenie, w którym pisze, że prezydent wstrzymał decyzje o podwyżce.

Miejski radny Prawa i Sprawiedliwości, Marcin Stępniewski uważa, że zawieszenie spornej decyzji jest dobrą informacją. Uważa jednak, że nastąpiło to zbyt późno, a prezydent powinien najpierw dogłębnie przemyśleć temat, zamiast później mierzyć się z konsekwencjami swoich decyzji.

Rzecznik prezydenta Tomasz Porębski twierdzi, że prezydent Wenta chce dalszego dialogu z przedstawicielami gmin.

- Celem tego dialogu jest wypracowanie partnerstwa, które mogłoby zwiększyć szanse rozwoju spółki- mówi rzecznik Wenty.

Sławomir Kopacz, wójt gminy Bieliny odczytuje zawieszenie decyzji prezydenta Wenty za dobry znak i zapowiedź dalszej współpracy, służącej wypracowaniu rozwiązania dobrego dla każdej ze stron.

- Bardzo pozytywnie odbieram oświadczenie prezydenta Kielc. Odczytuję to jako chęć stworzenia płaszczyzny do dalszych rozmów na temat współpracy miasta i gmin powiatu kieleckiego - mówi S. Kopacz.

Wójt gminy Piekoszów Zbigniew Piątek uważa, że decyzja prezydenta jest dobra.

- To daje czas do tego, by znów usiąść do stołu i wypracować satysfakcjonujące obie strony rozwiązania – zaznacza wójt.

Wśród pozostałych wójtów i burmistrzów nastroje nie są jednak jednoznaczne. Pojawiają się głosy, że decyzja prezydenta już jest sukcesem, ale są i opinie, że do decyzji należy podejść ostrożnie.

- Ostatnio też wydawało się, że wypracowaliśmy wspólne rozwiązanie, ale potem sytuacja się odmieniła. Mamy nadzieję, że tym razem tak się nie stanie – mówi jeden z samorządowców.

Na ten moment nie wiadomo też, jaki konkretnie plan ma prezydent w sprawie deklaracji, których spodziewa się od wójtów i burmistrzów. Wiadomo, że będzie optował za tym, by wzięli współodpowiedzialność za przyszłość spółki. Na jakiej zasadzie? Tego zapewne dowiemy się we wtorek, kiedy wyznaczono kolejny termin spotkania z włodarzami.

Rezygnacja z podwyżek opłat w Promniku, to kolejna decyzja prezydenta Wenty, z której wycofuje się po protestach zainteresowanych. Podobnie było z odwołaniem dyrektora Domu Środowisk Twórczych i planem zmiany umowy na użytkowanie budynków szkolnych przez siostry nazaretanki.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

śmieci Promnik RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Będzie kompromis w sprawie cen w Promniku?

Będzie kompromis w sprawie cen w Promniku?

Promnik - umowa dżentelmeńska ważniejsza od papierowej

Promnik - umowa dżentelmeńska ważniejsza od papierowej

Czy Promnik odda unijne dotacje, czy umowy są ważne? Pytań coraz więcej

Czy Promnik odda unijne dotacje, czy umowy są ważne? Pytań coraz więcej

Promnik zdecydował - odbiór śmieci będzie znacznie droższy

Promnik zdecydował - odbiór śmieci będzie znacznie droższy