Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Jubileusz KTM Novi Korona Kielce

KTM Novi Korona Kielce obchodzi w tym roku jubileusz 30-lecia istnienia. Towarzystwo powstało po zlikwidowaniu w grudniu 1989 roku sekcji motorowej w klubie Korona Kielce. Niespełna miesiąc później podjęto decyzję o powołaniu Kieleckiego Towarzystwa Motorowego, które ostatecznie przyjęło nazwę KTM Novi.

Autor: Rafał Szymczyk

31.01.2020 06:48

image Maciej Giemza, KTM Novi Korona Kielce Fot. / archiwum prywatne

- W ostatnich latach mamy dużo sukcesów zarówno w mistrzostwach Polski jak i Europy. Są to indywidualne osiągnięcia naszych wychowanków, zarówno w enduro jak i cross-country. Maciej Giemza z powodzeniem realizuje swoje marzenia startując m.in. w Rajdzie Dakar. Mamy się czym chwalić - uważa Ryszard Bracik, który prezesem klubu jest już czwartą kadencję.

Sport motorowy wymaga dużych nakładów finansowych dlatego prowadzenie klubu to nie jest prosta sprawa.

- Bardzo kosztowny jest motocykl, o który trzeba dbać przez cały sezon i wlewać benzynę. Biorąc pod uwagę skromne środki, które otrzymujemy z miasta, to nasze osiągnięcia powinny budzić szacunek - stwierdził Ryszard Bracik.     

Działacze i zawodnicy KTM Novi Korona Kielce przez ostatnie trzydzieści lat udanie organizowali lub wydatnie pomagali przy organizacji, wszystkich imprez enduro jakie odbyły się na ziemi świętokrzyskiej.

- Dwa lata temu zrobiliśmy finałową rundę mistrzostw Europy, z której wszyscy byli bardzo zadowoleni. W tym roku w czerwcu również będziemy gościć najlepszych motocyklistów enduro na Starym Kontynencie. Aplikujemy również o organizację jakiś zawodów przyszłorocznych mistrzostw świata. Znaleźliśmy się na wstępnej lisice - powiedział prezes KTM Novi Korona.

Motocykliści kieleckiego klubu przez trzy ostatnie lata zdobywali tytuły drużynowych mistrzów Polski w rajdach enduro. Sezony 2015 i 2016 zakończyli na drugim stopniu podium.  

icon-tag

Tagi do tego wpisu

enduro KTM Novi RK Kielce Ryszard Bracik
other news

Podobne wiadomości

KTM Novi Korona Kielce zgarnął wszystko

KTM Novi Korona Kielce zgarnął wszystko

Giemza z tytułem wicemistrza Europy. Dobry występ KTM Novi Korona

Giemza z tytułem wicemistrza Europy. Dobry występ KTM Novi Korona

Rafał Bracik na podium. Dobra jazda KTM Novi Korona

Rafał Bracik na podium. Dobra jazda KTM Novi Korona

Motocykliści KTM Novi Korona udanie rozpoczęli walkę o obronę tytułu

Motocykliści KTM Novi Korona udanie rozpoczęli walkę o obronę tytułu