Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Dwa weekendy w teatrze w promocyjnej cenie

W ten weekend, 1 i 2 lutego o godzinie 19.00 w kieleckim Teatrze imienia Stefana Żeromskiego zostanie pokazana „Hańba”, a za tydzień - 8 i 9 lutego, o godzinie 18.00 „≈[prawie równo]”. Kupując bilety na oba te spektakle, za oba zapłacimy 40 złotych. Tymczasem normalny bilet na jeden z nich kosztuje 50 złotych.

Autor: Dorota Klusek

30.01.2020 17:48

image   Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

Paulina Drozdowska z Teatru imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach wyjaśnia, że promocja jest znakomitą okazją do spotkania z ciekawymi spektaklami.

- Chcemy państwu pokazać, że teatr jest dostępny, a te spektakle, które państwu proponujemy łączy to, że są to przykłady współczesnego teatru, powstałego na podstawie współczesnej literatury, która jest czujna na to, co się dzieje na świecie, na nasze problemy społeczne, które są ogólnoludzkie, więc myślę, że te spektakle każdego w jakiś sposób zainteresują - wyjaśnia.

„Hańba” jest adaptacją sceniczną jednej z najbardziej znanych i cenionych powieści J.M. Coetzee’ego - noblisty i dwukrotnego zdobywcy Nagrody Bookera. Akcja książki rozgrywa się w Republice Południowej Afryki, a tytułową hańbę można interpretować zarówno jako stan, w którym znalazła się ojczyzna autora zaraz po upadku apartheidu, status wyrzuconego z uczelni za seksualne nadużycie profesora, jak i ludzką ułomność.

Natomiast „≈[prawie równo]”  jest pierwszą w Polsce realizacją utworu Jonasa Hassena Khemiriego, między innymi laureata szwedzkiej August Prize za najlepszą książkę roku. W interpretacji uznanej, islandzkiej reżyserki, Uny Thorleifsdottir staje się opowieścią o tym, jak bardzo kapitalizm wpływa na naszą rzeczywistość. Widowiskowy spektakl, jest pełen elementów popkultury, jakich nie było jeszcze w polskim teatrze, na przykład sprzedaż popcornu. Twórcy zapewniają publiczności maksimum rozrywki wartej każdej zainwestowanej złotówki! Biorąc udział w tym spektaklu możesz pomóc bezdomnym ze Stowarzyszenia Monar Schronisko dla Osób Bezdomnych Markot - filia w Komórkach.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Teatr Żeromskiego spektakl RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Kielecki Teatr Tańca w tym roku świętuje 25-lecie istnienia

Kielecki Teatr Tańca w tym roku świętuje 25-lecie istnienia

Jaka jest „Prawda”? Teatr TeTaTet pracuje nad komedią małżeńską

Jaka jest „Prawda”? Teatr TeTaTet pracuje nad komedią małżeńską

Przedstawiciele ministerstwa wizytowali kielecki teatr dramatyczny

Przedstawiciele ministerstwa wizytowali kielecki teatr dramatyczny

Teatr specjalnie dla babci i dziadka

Teatr specjalnie dla babci i dziadka