Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Minister wspiera najzdolniejszych studentów z UJK

Dziesięciu studentów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego odebrało stypendium ministra nauki i szkolnictwa wyższego. W sumie resort przyznał żakom z UJK jedenaście stypendiów, ale w międzyczasie jedna osoba przeniosła się na studia do Krakowa.

Autor: Daniel Lenart

30.01.2020 15:30

image 30.01.2020 Kielce. UJK. Stypendia ministra nauki i szkolnictwa wyższego dla studentów. Wręczył je rektor UJK prof. Jacek Semaniak Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Profesor Monika Szpringer, prorektor do spraw kształcenia uniwersytetu informuje, że stypendium ministra nauki i szkolnictwa wyższego jest wypłacane jednorazowo w całości.

- Te stypendia są wysokie. To 17 tys. złotych, które młodzi ludzie mogą zainwestować w siebie, w rozwój swoich talentów. To nas bardzo cieszy - mówi profesor Monika Szpringer.

Profesor Jacek Semaniak, rektor kieleckiego uniwersytetu podkreśla, że aby zdobyć uznanie w oczach ministra bardzo dobre wyniki w nauce nie wystarczą. Trzeba wykazać się również zaangażowaniem w badania naukowe, publikować w uznanych periodykach, brać udział w konferencjach czy - w przypadku studentów kierunków artystycznych - mieć swoje wystawy, albo koncertować.

Stypendystka Anna Michalska z kierunku lekarskiego mówi, że ma za sobą między innymi publikacje naukowe oraz udział w specjalistycznych konferencjach. W przyszłości chce łączyć powołanie lekarskie z badaniami naukowymi.

- Chciałabym to łączyć, bo daje to szersze spojrzenie na pacjenta. Można lepiej diagnozować, lepiej prowadzić pacjenta. To jest moja pasja szukanie odpowiedzi na pytania związane z chorobami, których na razie nie możemy wyleczyć - opowiada Anna Michalska.

Stypendium chce przeznaczyć na wyjazdy na konferencje oraz doskonalenie znajomości języka angielskiego.

Galeria zdjęć Kielce. UJK. Stypendia ministra nauki i szkolnictwa wyższego (30.01.2020) [Zdjęcia: 10]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

UJK stypendium studenci RK Kielce Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego
other news

Podobne wiadomości

Stypendia premiera dla sandomierskiej młodzieży

Stypendia premiera dla sandomierskiej młodzieży

Utalentowana młodzież odebrała stypendia Grand

Utalentowana młodzież odebrała stypendia Grand

Czy stypendia zatrzymają medyków?

Czy stypendia zatrzymają medyków?

Stypendia unijne od marszałka dla 500 uczniów z regionu

Stypendia unijne od marszałka dla 500 uczniów z regionu