Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Czy powiększy się kadra siatkarek KSZO?

Już niebawem w składzie KSZO Ostrowiec powinny pojawić się trzy nowe siatkarki. Od miesiąca trenuje z drużyną 18-letnia Kamila Toborek, która jest zawodniczką II ligowego Volleya Mysłowice, a ostatnio była wypożyczona do grającej na tym samym poziomie Jedynki Siewierz.

Autor: Jakub Rożek

30.01.2020 12:54

image 11.01.2020 Ostrowiec. Mecz KSZO Ostrowiec - UNI Opole Fot. Jarosław Słodkiewicz / MOSiR Ostrowiec

Ponadto po wycofaniu się z rywalizacji w I lidze Budowlanych Toruń zarząd ostrowieckiego klubu „dogadał się” z 23-letnią środkową bloku Pauliną Berlińską i 19-letnią atakującą Weroniką Gierszewską z drużyny z miasta Kopernika.

- Liczę, że te zawodniczki pomogą nam już w sobotnim meczu w Gliwicach. Cały czas czekamy na potwierdzenie możliwości podpisania kontraktów ze strony Polskiego Związku Piłki Siatkowej – powiedział w rozmowie z Radiem Kielce trener ostrowczanek Marcin Cebo.

Sekcja siatkówki KSZO od początku tego sezonu boryka się z ogromnymi problemami organizacyjno-finansowymi. Z  powodu zaległości płacowych pod koniec ubiegłego roku opuściło zespół kilka najbardziej doświadczonych zawodniczek. Z pracy zrezygnował również sztab trenerski. W ostatnim meczu z powodu choroby środkowej bloku Emilii Piotrowskiej zastąpiła ją na tej pozycji nominalna rozgrywająca Izabela Klekot i mimo wszystko radziła sobie całkiem nieźle. To pokazuje, jak duże kłopoty kadrowe ma trener ostrowczanek Marcin Cebo.

W najbliższą sobotę, w 21. kolejce, będące na ostatnim miejscu w tabeli siatkarki KSZO zmierzą się na wyjeździe z AZS Politechnika Śląska Gliwice, który zajmuje ósmą lokatę.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Siatkówka KSZO Ostrowiec RK Ostrowiec Św. Siatkówka - I liga kobiet
other news

Podobne wiadomości

Kolejny powrót do KSZO

Kolejny powrót do KSZO

Nie ma zagrożenia dla sekcji siatkówki KSZO Ostrowiec

Nie ma zagrożenia dla sekcji siatkówki KSZO Ostrowiec

Siatkarki KSZO bez szans w Poznaniu

Siatkarki KSZO bez szans w Poznaniu

Siatkarki z Torunia wycofane z pierwszej ligi. KSZO ostatni w tabeli

Siatkarki z Torunia wycofane z pierwszej ligi. KSZO ostatni w tabeli