Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Region świętokrzyski sprzyja zdrowiu

Województwo Świętokrzyskie zostało nominowane do nagród w konkursie „Zdrowy Samorząd 2020”, za realizację dwóch programów służących zdrowiu. Plebiscyt organizowany jest po raz trzeci przez Portal Samorządowy oraz magazyn Rynek Zdrowia.

Autor: Iwona Murawska

29.01.2020 15:05

image   Fot. / Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach
Komentarze

Jak informuje Bogumiła Niziołek, dyrektor Departamentu Ochrony Zdrowia w urzędzie marszałkowskim, do konkursu mogły przystąpić zarówno samorządy gminne, powiatowe, jak i wojewódzkie.

- Samorząd województwa zgłosił do konkursu trzy programy, dwa z nich zostały zakwalifikowane do dalszego etapu. To program zapobiegania ciężkim zapaleniom płuc u chorych onkologicznych oraz program profilaktyki chorób układu oddechowego dla pracowników zawodowo narażonych na działanie pyłu - mówi Bogumiła Niziołek.

Jak dodaje, na konkurs wpłynęło 135 programów zdrowotnych z całego kraju. Spośród tych zgłoszeń wybrano 30 samorządów.

- Nasze województwo już od wielu lat realizuje różne programy profilaktyczne, ale udział w tym prestiżowym konkursie to dla nas duże wyróżnienie - dodała Bogumiła Niziołek.

Statuetki „Zdrowy Samorząd 2020” zostaną przyznane w kategoriach: Zdrowa Gmina/Miasto, Zdrowy Powiat i Zdrowe Województwo. Ponadto jeden z projektów otrzyma nagrodę czytelników witryn: rynekzdrowia.pl i portalsamorzadowy.pl.

Głosowanie potrwa do 24 lutego. Swój głos można oddać na stronach internetowych portalsamorzadowy.pl oraz rynekzdrowia.pl.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

plebiscyt RK Kielce
icon-comment

Skomentuj ten wpis