Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Krzysztof Lipiec: Borys Budka kapitanem tonącej łajby

Poseł Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskich struktur PiS, komentując wybór Borysa Budki na szefa PO stwierdził, że sobotnie wybory nie były najważniejszym wydarzeniem w polskiej polityce.

Autor: Monika Miller , Michał Kita

25.01.2020 22:35

image 18.01.2020. Kielce. Konferencja prasowa. Na zdjęciu (od lewej): poseł Marzena Okła-Drewnowicz, Borys Budka, Artur Gierada Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce
Komentarze

- Tak naprawdę nie przynosi to żadnej wartości dodanej, ani Polsce, ani Polakom. Jedno co jest pewne to to, że Platforma Obywatelska, jako wiodąca siła opozycyjna, pod rządami Borysa Budki z pewnością stanie się jeszcze bardziej lewacka niż była - stwierdził.

Zdaniem parlamentarzysty, Borys Budka staje się kapitanem tonącej łajby.

Z kolei poseł Czesław Siekierski z PSL przypomniał, że wybór nowego przewodniczącego był wyborem demokratycznym członków PO.

- Wydaje mi się, że był on do przewidzenia, ponieważ Borys Budka jest politykiem aktywnym. Obecnie jest przewodniczącym klubu parlamentarnego PO. Wcześniej ciągle był we władzy. Zajmował także stanowisko ministra. Muszę jednak przyznać, że osobiście cenię Bogdana Zdrojewskiego - przyznał.

Andrzej Szejna świętokrzyski poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej podkreśla, że z zadowoleniem przyjmuje wybór Borysa Budki na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej.

- Życzę dobrze wszystkim liderom każdej partii opozycyjnej, która sprzeciwia się polityce Prawa i Sprawiedliwości. Mam nadzieję, że Borys Budka wzmocni swoje ugrupowanie polityczne i będzie współpracował z Nową Lewicą. Szczególnie liczymy na wsparcie projektów społecznych dotyczących m.in. praw kobiet, in vitro czy minimalnej emerytury - zaznacza.

Poseł PO Marzena Okła-Drewnowicz wyraziła radość z faktu, że nowym przewodniczącym Platformy Obywatelskiej został Borys Budka, którego popierała.

- Była jednak niepewność, czy uda się rozstrzygnąć wybory w pierwszej turze. Na szczęście to się udało. Teraz dla nas najważniejsze są wybory prezydenckie. Borys Budka dostał ogromne poparcie - powiedziała.

Budka w pierwszej turze pokonał Tomasza Siemoniaka, Bogdana Zdrojewskiego i Bartłomieja Sienkiewicza, którzy również ubiegali się o fotel przewodniczącego Platformy. Zdaniem Artura Gierady szefa świętokrzyskich struktur PO, wynik Borysa Budki świadczy o tym, że cieszy się bardzo dużym zaufaniem wśród członków ugrupowania, co z pewnością przełoży się na poprawę notowań partii w kraju.

- Platforma pod przewodnictwem Borysa Budki z pewnością będzie inną , niż ta z czasów Grzegorza Schetyny. Podczas ostatniego spotkania w Kielcach ze świętokrzyskimi strukturami PO Borys Budka deklarował, że wróci do korzeni Platformy, czyli do jej demokratycznego charakteru i obywatelskości - dodaje.

Artur Gierada zaznacza, że zmiana lidera ugrupowania pozwoli na większą autonomię regionalnych struktur PO. Jak dodaje - obecnie najważniejszym celem dla ugrupowania będą wybory prezydenckie.

Gratulacje Borysowi Budce złożył za pośrednictwem mediów społecznościowych również poseł Bartłomiej Sienkiewicz, który ubiegał się o funkcję szefa Platformy.

"Z wyników, jakie otrzymuję, wygląda na bezapelacyjne zwycięstwo Borysa Budki! Bardzo silny mandat! Złożyłem gratulacje Zwycięzcy i życzenia powodzenia. Teraz do przodu i w kampanię Małgorzaty Kidawy-Błońskiej" - napisał na twitterze świętokrzyski poseł PO.

Borys Budka uzyskał poparcie około 80 proc. głosujących członków Platformy. Frekwencja w wyborach na przewodniczącego PO wyniosła prawie 60 proc.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Platforma Obywatelska RK Kielce Borys Budka
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

Borys Budka przekonywał do siebie świętokrzyską PO

Borys Budka przekonywał do siebie świętokrzyską PO