Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Pasję fotograficzną obudziła w nim żona. Dziś otworzył swoją wystawę

Około 30 zdjęć, portretów kobiet zrobionych w technice tradycyjnej na kliszy, złożyło się na pierwszą indywidualną wystawę jędrzejowianina Piotra Bekiera.

Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda

25.01.2020 18:59

image 25.01.2020. Jędrzejów. „Galeria na piętrze”. Wystawa jędrzejowianina Piotra Bekiera Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Zdjęcia zaprezentowane zostały w „Galerii na piętrze” Centrum Kultury w Jędrzejowie. Jak powiedział autor, w technice tradycyjnej fotografuje od dwóch lat i jest to dla niego wyzwanie, ponieważ cały czas uczył się obcowania z negatywem oraz odczynnikami. Jak wspomniał, pasję fotograficzną obudziła w nim jego żona Małgorzata, która była też jego pierwszą modelką.

Portrety kobiet, które zaprezentowane zostały na wystawie, są efektem ubiegłorocznej pracy oraz wielu plenerów fotograficznych.

- Na fotografiach pokazanych zostało ponad 20 pań, bez makijażu, pochodzących z różnych stron Polski - powiedział Piotr Bekier.

Jak zaznaczył, wybrał portret, ponieważ od dawna interesuje się zachowaniem ludzi. Jego zdaniem dobry portret tylko wtedy można zrobić, jeżeli dobrze pozna się osobę fotografowaną. Wtedy zdjęcia są bardziej autentyczne i prawdziwe.

Wernisaż Piotra Bekiera otworzył Józef Straszak, dyrektor Centrum Kultury w Jędrzejowie. Jak powiedział bardzo cieszy się, że po dłuższej przerwie Jędrzejowskie Towarzystwo Fotograficzne wznawia wystawy swoich członków. Wyraził nadzieję, że już są pomysły na kolejne prezentacje.

Piotr Bekier do Jędrzejowskiego Towarzystwa Fotograficznego przyłączył się w 2014 roku. Wystawa portretów będzie czynna przez dwa tygodnie.

Galeria zdjęć Jędrzejów. „Galeria na piętrze”. Wystawa jędrzejowianina Piotra Bekiera (25.01.2020) [Zdjęcia: 14]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Centrum Kultury wystawa fotograficzna RK Jędrzejów