Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Wystawa „Poza kadrem” w ostrowieckiej galerii

Prace Rafała Stankiewicza można oglądać w Galerii Fotografii Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. Kilkadziesiąt zdjęć zatytułowanych „Poza kadrem” wykonanych zostało w ujęciu decentrystycznym.

Autor: Emilia Sitarska

24.01.2020 20:30

image 24.01.2020. Ostrowiec św. Wystawa "Poza kadrem" Rafała Stankiewicza Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce
Komentarze

Jak mówi autor fotografii, decentryzm to nie jest jego główne zainteresowanie. Dodaje, że ta koncepcja artystyczna zakłada, iż obrazowany przedmiot znajduje się głównie poza kadrem.

- Zainteresowania moje to głównie fotografia podróżnicza, reportaż. Ten temat „Poza kadrem” powstawał przez jakieś 1,5 roku. Ta idea decentryzmu skłoniła mnie do różnych przemyśleń, dlatego powstał ten cykl fotografii - mówi Rafał Stankiewicz.

Kurator wystawy Kamila Sammler mówi, że to kolejna decentrystyczna wystawa w Ostrowcu. Jak dodaje, to miasto staje się stolicą polskiego decentryzmu, a Rafał Stankiewicz debiutuje z wystawą tego typu fotografii właśnie w tym mieście.

- Ta umiejętność uchwycenia bressonowskiego decydującego momentu u niego łączy się z taką potrzebą, ciekawością poszukiwania tajemnicy w człowieku, którego spotyka na ulicy. Drąży i szuka okazji, żeby to pokazać - mówi Kamila Sammler.

Rafał Stankiewicz związany jest z warszawskim kręgiem ZPAF.

Ostrowiec św. Wystawa "Poza kadrem" Rafała Stankiewicza (24.01.2020) [Zdjęcia: 17]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

wystawa fotograficzna RK Ostrowiec Św. BWA Ostrowiec
icon-comment

Skomentuj ten wpis