Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Potrzebne pieniądze na sprzęt dla SOR w Ostrowcu

Milion złotych przekaże ostrowieckie starostwo na wyposażenie nowego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Taką decyzję podjęli radni na ostatniej sesji. Jak informowaliśmy, budowa nowego SOR-u dofinansowana została prawie 6 mln zł z resortu zdrowia. Dofinansowanie nie objęło jednak wyposażenia.

Autor: Emilia Sitarska

24.01.2020 15:54

image Ostrowiec Świętokrzyski. Nowy SOR. Wizualizacje Fot. / Powiat Ostrowiecki

Jak informuje starosta Marzena Dębniak, budowa nowego SOR-u zakończy się jeszcze w pierwszej połowie roku, ale bez odpowiedniego wyposażenia nie będzie mógł pracować.

– Część urządzeń zostanie przeniesiona ze starego SOR-u, ale kardiomonitory czy echo serca oraz wiele innych sprzętów należy kupić, mamy cały wykaz – informuje starosta Marzena Dębniak.

Milion złotych został przesunięty z pieniędzy przeznaczonych na pokrycie straty szpitala. Została ona oszacowana na 13 mln zł, i musi być pokryta przez powiat. - Nie ruszymy z SOR-em, jeśli będzie pusto. To jest potrzebne, aby płynnie przejść ze starego SOR-u do nowego – mówi Marzena Dębniak i dodaje, że przesunięcie było konieczne.

Nowy SOR zlokalizowany jest na obecnym dziedzińcu szpitala i ma 1200 metrów kwadratowych powierzchni. W tym roku wybudowane zostanie także całodobowe lądowisko dla śmigłowców ratunkowych, które jest niezbędne dla funkcjonowania oddziału.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

SOR RK Ostrowiec Św. Szpital Powiatowy Ostrowiec Marzena Dębniak
other news

Podobne wiadomości

Ostrowiecki szpital będzie miał lądowisko

Ostrowiecki szpital będzie miał lądowisko

Ostrowiec doczeka się porządnego SOR-u [WIZUALIZACJE]

Ostrowiec doczeka się porządnego SOR-u [WIZUALIZACJE]

Rząd dofinansuje rozbudowę SOR w ostrowieckim szpitalu

Rząd dofinansuje rozbudowę SOR w ostrowieckim szpitalu