Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Grafika Tomasza Chudzika w „Windzie”

Ponad 60 prac Tomasza Chudzika można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej „Winda” w KCK. - Na ekspozycji znalazły się grafiki, rysunki graficzne oraz instalacje i rysunki wykonane szkłami powiększającymi - mówi Tomasz Chudzik

Autor: Magdalena Smożewska-Wójcikiewicz

24.01.2020 09:04 / Aktualizacja 25.01.2020 11:23

image 24.01.2020 Kielce. Galeria Sztuki Współczesnej "Winda" wernisaż wystawy Tomasza Chudzika Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce
Komentarze

- Moja aktywność artystyczna dostosowana jest do warunków i materiałów, jakimi w danej chwili dysponuję - powiedział o swoich pracach autor i dodał, że podobnego spojrzenia na sztukę uczy też swoich studentów.

Tomasz Chudzik ukończył studia na Wydziale Grafiki w Katowicach, gdzie zdobył dyplom w pracowniach Grafiki Warsztatowej i Projektowania Graficznego. Jest wykładowcą na Wydziale Sztuki Uniwersytetu im. Jana Długosza w Częstochowie i w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. Prowadzi m.in. pracownię dyplomową i autorski przedmiot „Komunikat graficzny w przestrzeni publicznej”.

Tomasz Chudzik jest autorem 30 wystaw indywidualnych. Uczestniczył w około 180 wystawach zbiorowych. Był nagradzany w konkursach międzynarodowych i krajowych.

Kielce. Galeria Sztuki Współczesnej "Winda" wernisaż wystawy Tomasza Chudzika (24.01.2020) [Zdjęcia: 11]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

galeria Winda RK Kielce
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

Zabawa z grafiką. BWA zaprasza na warsztaty linorytu

Zabawa z grafiką. BWA zaprasza na warsztaty linorytu

Grafika w Instytucie Dizajnu

Grafika w Instytucie Dizajnu