Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Związkowcy MPK spotkali się z Wentą. Konkretnych efektów nie ma

Związkowcom z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach po wielu próbach w końcu udało spotkać się z prezydentem miasta - Bogdanem Wentą. Rozmowy się odbyły, ale ich konkretnych efektów brak.

Autor: Radosław Podsiadły , Mateusz Kaczmarczyk

23.01.2020 12:46 / Aktualizacja 23.01.2020 23:04

image   Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

Wenta przyjął przedstawicieli przewoźnika za zamkniętymi drzwiami. Rzecznik prezydenta Tomasz Porębski utrzymuje, że spotkanie było udane. Znacznie bardziej ostrożny jest Bogdan Latosiński, szef największego związku zawodowego w MPK.

Według rzecznika prezydenta, podczas rozmów poruszano temat zapowiadanego przez MPK protestu, ale też całościowej sytuacji w spółce. Prezydent zapowiedział, że będzie kontynuował rozmowy ze związkowcami w celu znalezienia najlepszego rozwiązania w sporze. Z kolei przewodniczący Bogdan Latosiński podkreśla, że podczas spotkania nie padły żadne konkrety, ani deklaracje. W związku z tym pracownicy MPK nadal czekają z decyzją o przeprowadzeniu w piątek protestu polegającego na omijaniu podczas kursów ulicy Olszewskiego.

Kierowcy narzekają, że buspasy w tym miejscu są permanentnie zablokowane przez samochody osobowe. Akcja protestacyjna to również reakcja na brak realizacji przez miasto zgłaszanych wielokrotnie przez MPK postulatów, służących usprawnieniu komunikacji w mieście.

Związkowcy są też zniesmaczeni oświadczeniem Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach, który skrytykował plan przeprowadzenia akcji protestacyjnej.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Związkowcy z MPK rozważają nowe formy protestu

Związkowcy z MPK rozważają nowe formy protestu

MPK zaostrza protest. Na początek autobusy nie wjadą w Olszewskiego

MPK zaostrza protest. Na początek autobusy nie wjadą w Olszewskiego