Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Ostrowiecki szpital będzie miał lądowisko

W tym roku ostrowiecki szpital wybuduje lądowisko dla śmigłowców ratunkowych.

Autor: Emilia Sitarska

23.01.2020 11:00

image   Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Czasu nie pozostało zbyt wiele, bo od 1 stycznia przyszłego roku obowiązkowo każdy Szpitalny Oddział Ratunkowy będzie musiał dysponować całodobowym lądowiskiem dla śmigłowców ratunkowych. W innym przypadku SOR nie będzie mógł pracować.

W przypadku ostrowieckiej lecznicy, kilka lat temu, był projekt wybudowania lądowiska na dachu szpitala. Z tego kosztownego pomysłu zrezygnowano. Obecnie dobiega końca budowa SOR-u, a lądowiska nadal nie ma. Dyrektor szpitala Andrzej Gruza przypomina, że wykorzystany będzie wcześniejszy projekt oraz pozwolenie na budowę.

- Wykonaliśmy pierwsze drobne prace, by nie stracić pozwolenia - mówi dyrektor.

Starosta ostrowiecki Marzena Dębniak dodaje, że całość kosztów wybudowania lądowiska powiat bierze na siebie, ale chce rozłożyć finansowanie na dwa lata i bardziej obciążyć przyszłoroczny budżet.

- Przygotowujemy się do przetargu, jest projekt, jest pozwolenie na budowę, więc jesteśmy gotowi do przygotowania inwestycji. W tym roku to lądowisko musi być wykonane - mówi Marzena Dębniak.

Andrzej Gruza informuje, że lądowisko pojawi się na dachu skrzydła „C” gdzie znajduje się oddział chirurgii ogólnej. Winda zostanie przedłużona do dachu by pacjenci byli transportowani bezpośrednio z helikoptera.

Koszt budowy lądowiska wyniesie ok. 4 mln zł.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

SOR RK Ostrowiec Św. lądowisko dla helikopterów Marzena Dębniak Andrzej Gruza
other news

Podobne wiadomości

Całodobowe lądowisko dla helikopterów we Włoszczowie

Całodobowe lądowisko dla helikopterów we Włoszczowie